Kedim geceleri uyumuyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Ahmeticr

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese merhaba arkadaşlar.
Durumumu kisaca ozetlemek gerekirse kiz arkadaşım sokaktan tekir kedi sahiplenmisti. Yavruyken bakimlari aşıları vs. Herşeyi yapıldı. Çatıda bakıyordu ve malum kış geldigi icin bir çözüm yolu aradik ve en mantıklısı benim evime almam oldu.
Yaninda kimse yokken odadan dışarı salmiyorum. Yani gündüz benim odamda tek duruyor. Aksam eve geldigimizde diger odalarda dolaşıyor yani biz oradayken. Gecede kapıyı kapatıyorum ve aynı odada kalıyoruz ikimiz.
Yasadigim sıkıntıları maddeler halinde yaziyorum :)
Kedim 4.5 aylik civari.
1. Gece ben uyurken kalkip beni yalamasi, oyun amacli ısırması. Resmen gece 4-5 ten sonra uyutmuyor :)

2. Kiz arkadaşım kucukken disleri olmadığı icin isirmasi cok hosuna gidiyordu ama kedi büyüyünce o isiriklar can acitmaya basladi. Oyun amacli ısırıyor ama can acitiyor. Bu huyundan nasil vazgecirebilirim. İsirmasini unutmasi icin ne tavsiye edersiniz.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kedinizle gece farklı odalarda kalmanızı, gerekirse kapıyı kapatıp onu odaya almamanızı tavsiye ederim. Gündüz uyumasına izin vermeyip gece yatacağınız saate yakın oyun oynatarak yormanız da işe yarayabilir. Yavru kediler geceleri de oyun isteyebiliyor maalesef. :) Bu durumda enerjilerini atabilecekleri bir oyuncak da işinize yarayabilir.
Küçükken ısırarak oyun oynatmanız pek doğru olmamış. Alışkanlık olduğu için ısırarak oyun oynama isteğini devam ettirmesi oldukça normal. Isırdığında elinizi çekmeli, canınızın acıdığını ona göstermelisiniz. Elinize el kremi, kolonya gibi malzemeler sürdüğünüzde de ısırmaktan vazgeçecektir.

Ahmeticr

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedinizle gece farklı odalarda kalmanızı, gerekirse kapıyı kapatıp onu odaya almamanızı tavsiye ederim. Gündüz uyumasına izin vermeyip gece yatacağınız saate yakın oyun oynatarak yormanız da işe yarayabilir. Yavru kediler geceleri de oyun isteyebiliyor maalesef. :) Bu durumda enerjilerini atabilecekleri bir oyuncak da işinize yarayabilir.
Küçükken ısırarak oyun oynatmanız pek doğru olmamış. Alışkanlık olduğu için ısırarak oyun oynama isteğini devam ettirmesi oldukça normal. Isırdığında elinizi çekmeli, canınızın acıdığını ona göstermelisiniz. Elinize el kremi, kolonya gibi malzemeler sürdüğünüzde de ısırmaktan vazgeçecektir.
Kolonya fikri kesinlikle cok mantıklı. Cok teşekkür ederim onerileriniz icin :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Rica ederim, başka bir sorunuz olursa çekinmeden sorabilirsiniz. :) Sitemize hoş geldiniz. 🐾