Kedim geceleri sürekli beni uyandırıyor.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Mia

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, kedimle aynı anda yan yana uyuyoruz her gün fakat geceleri sürekli yüzümü yalayarak veya saçımı ısırarak beni uyandırıyor. 3-4 kez tekrarlanıyor bu olay.

Bu alışkanlığından nasıl vazgeçirebilirim onu? Muhtemelen gece uyandığında canı sıkılıyor fakat uyku düzenimin bozulmasından korkuyorum.
Başka odaya koyamam. Çünkü korkuyor sanırım tüm gece boyu miyavlayacak bir kapasiteye sahip. :D

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu sorunun cevabını bende çok merak ediyorum, Çaklıtta yorgan dışında el ayak görünce parçalıyor resmen 😂 Çocuklardaki yöntemi mi denesek? Gündüz uyursa gece uyumaz deniyor ya. Malum kedilerde sürekli uyuyor gündüz uyutmayalım tüm enerjisini atsın gecede bizle uyusun mis gibi 😁

Swberry

Hayvansever
Kedi Dostu
Bende kedimle beraber kalıyorum.Ama benim kedim odamı dağıtarak beni uyandırıyor. Tam bir çözüm bulunamıyor ama siz yatmadan önce bol bol oynayın yine uyanırsınız ama 1-2 kere, umarım hallolur 😊

Axperload

Hayvansever
Kedi Dostu
Peki uyandırdığında tuvalet veya yemeğe gidiyor mu ?

sibel yılmaz

Hayvansever
Kedi Dostu
takip ederek tam ne istediğini öğrenebilirsin mesela gece beni kendisini sevmem için uyandırıyor sabaha karşı da mama vermem için uyandırıyor.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Gece yatmadan önce 30 dakika iyice yoracak aktivitelerde bulunun. İple , topla oynatın. İyice yorulsun. Sonra hayatta uyanmaz 😀

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Gece kapınız kapalı mı yatıyorsunuz? Gezmek istediği için veya sizinle oyun oynamak istediği için olabilir. Gündüz enerjisini yeteri kadar atması çok önemli.

Ruzgar

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, uykudan önce oyun oynasanız hareket edip yorulsa işe yarar mı acaba? Birde tuvalet su ihtiyacı hariç sizi keyfi uyandırmaya çalışıyorsa onun kazanmasına izin vermeyin kabullenip alışacağını düşünüyorum

Mia

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, uykudan önce oyun oynasanız hareket edip yorulsa işe yarar mı acaba? Birde tuvalet su ihtiyacı hariç sizi keyfi uyandırmaya çalışıyorsa onun kazanmasına izin vermeyin kabullenip alışacağını düşünüyorum
Gece yatmadan önce 30 dakika iyice yoracak aktivitelerde bulunun. İple , topla oynatın. İyice yorulsun. Sonra hayatta uyanmaz 😀
takip ederek tam ne istediğini öğrenebilirsin mesela gece beni kendisini sevmem için uyandırıyor sabaha karşı da mama vermem için uyandırıyor.
Peki uyandırdığında tuvalet veya yemeğe gidiyor mu ?
Bu sorunun cevabını bende çok merak ediyorum, Çaklıtta yorgan dışında el ayak görünce parçalıyor resmen 😂 Çocuklardaki yöntemi mi denesek? Gündüz uyursa gece uyumaz deniyor ya. Malum kedilerde sürekli uyuyor gündüz uyutmayalım tüm enerjisini atsın gecede bizle uyusun mis gibi 😁

Mia zaten diğer kediler gibi çok fazla uyumuyor beraber kitap okuyoruz veya film izliyoruz. Bu sırada uyuya kalıyor. Yatmadan önce bayağı oynuyoruz yoruluyor fakat yine de gece uyanması oluyor.

Kapım kapalı oluyor evet. Kapımı açma ihtimalim yok çünkü diğer odalar geceleri daha soğuk. Üşüyebilir. :)

Gece kapınız kapalı mı yatıyorsunuz? Gezmek istediği için veya sizinle oyun oynamak istediği için olabilir. Gündüz enerjisini yeteri kadar atması çok önemli.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bence kapıyı açık bırakmanız daha doğru olacaktır. Sıcak bir yerde kalmak istiyorsa yine yanınıza gelip ısınmayı tercih edecektir.

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
@Mia, bizim kedi de aynısını bir ara yapmaya başlamıştı.Ya gelip ısırıyor, yalıyor, ya da miyavlayarak uyandırıyordu.
Ama bir süre sonra bu davranışını bıraktı.
Nedenini hiç düşünmemiştim doğrusu🐱

Yeş

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim kedilerimden biri de gece en az 2 kere önce odadan çıkmak için, sonra da girmek için miyavlar ve uyandırır. Odada mama, su, tuvalet hepsi var ama gece ille de dışarıdaki diğer odada yiyip içmek istiyor. Kedi milletini anlamak güç valla. Ya kapınızı ufak aralayarak yatmayı deneyin, ya da öğlen çok uyumamasını sağlayıp geceye doğru oyunlarla yorarak enerjisini atmasını sağlayın.. bir de bunun nedeni kedinizin küçük olması olabilir. Genelde ileri ki yaşlarda daha az hareket ile yattıkları yerde kalıyorlar...

Miyaannesi

Hayvansever
Kedi Dostu
Evet kronik bir sorun gerçekten kedi sahipleri için. Biz odaları ayırarak çözüm bulduk. Kediler de bebek gibi geceleri uyanıyor maalesef. En azından kapıyı aralık bırakabilirsiniz sıkılınca dolaşıp tekrar uyumaya gelir diye düşünüyorum.

Miyaannesi

Hayvansever
Kedi Dostu
Peki hep mi böyleydi son zamanlarda mı oldu? Bi rahatsızlığı yoktur umarım.

Ekin

Hayvansever
Kedi Dostu
Benimki de uyurken sürekli boynuma yatıyor suratımı yalıyor sürekli uyandırıyor geceleri