Kedim fip hastalığına yakalandı :-(

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Meryem

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, kedimin fip hastalığına yakalandığını öğrendim. Araştırdığım kadarıyla GS ilacı var. 84 gün boyunca kullanmak lazım. Fakat fiyatları çok pahalı. 5 ml'lik bir şişesi 80 dolar. Bir şişe benim kedime 3 gün ancak yetiyor. İlaçları daha ucuza bulmanın imkanı yok mudur? Lütfen bilgi sahibi olanlar yardım etsin

KCG

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Sosyal medyada bu konuda çok yardım sayfaları görmüştüm, isterseniz onlarla bir görüşün, ayrıca hayvan derneklerinden de yardım isteyebilirsiniz. Umarım kediniz hızlıca tedavisine kavuşur, çok çok geçmiş olsun.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Malesef bu süreç gerçekten zor ve pahalı.

Kedinin kilosuna göre ilac miktarı değişiyor, ilerleyen günlerde 1 şişe 1 günde bitmeye başlayacak.

Yardım sayfaları vs. var ancak onlarda pek destek toplayamıyor cünkü cok fazla sayfa var.

Gecmiş olsun gerçekten.

Meryem

Hayvansever
Kedi Dostu
teşekkür ederim. Evet yardım sayfaları var fakat zamanla yarışmamız lazım. Ve tedaviye başladıktan sonra tekrar yardım toplanamazsa yardım gelene kadar tedavi bekleyecek. Gördüğüm kadarıyla bu şekilde ilerliyor yardım aşamaları. Kedimizin acil ve devamlı tedaviye ihtiyacı var. Ölmesini istemiyorum :(
Türk menşeili bir ilacın bilgilerine ulaştım. 80-100 dolarlık şişe onlarda 40 dolar. Kendileriyle görüşüp aldığım bilgilerle tatmin olursam ilacı sipariş edeceğim ve başlayacağım.
Görüşme detaylarını ve başlayabilirsem tedavi aşamalarını ve sonuçları buradan paylaşırım.
Benim gibi zor durumdakilere faydası olur umarım.

• Beğen
Tepkiler: KCG

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
teşekkür ederim. Evet yardım sayfaları var fakat zamanla yarışmamız lazım. Ve tedaviye başladıktan sonra tekrar yardım toplanamazsa yardım gelene kadar tedavi bekleyecek. Gördüğüm kadarıyla bu şekilde ilerliyor yardım aşamaları. Kedimizin acil ve devamlı tedaviye ihtiyacı var. Ölmesini istemiyorum :(
Türk menşeili bir ilacın bilgilerine ulaştım. 80-100 dolarlık şişe onlarda 40 dolar. Kendileriyle görüşüp aldığım bilgilerle tatmin olursam ilacı sipariş edeceğim ve başlayacağım.
Görüşme detaylarını ve başlayabilirsem tedavi aşamalarını ve sonuçları buradan paylaşırım.
Benim gibi zor durumdakilere faydası olur umarım.

lütfen iyi araştırın, bu 40 dolarlık ilacı forum forum gezip "100 vermeyin gelin bizde 40 " diye konu acıyorlardı resmen. bunu yapan firmanın ilacı ise dediğiniz cok güven verici değil.

Sonrasında ilacı aldıgınız kurumun bılgılerını ıletırsenız bızler ıcın de iyi olacaktır,

RM.YirmiUc

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim, Yumak isminde tombiş bir oğlum vardı.
O da fip virüsüne yakalandı. Sonra ki günlerde öldüğünü görünce kahroldum.
Yumak'ımın fotoğraflarını görünce ve aklıma her geldiğinde ağlama krizleri geçiriyorum.

Meryem

Hayvansever
Kedi Dostu
Az önce benim ulaşabildiğim yerli ilaç yetkilisi ile görüştüm. Aynı etken maddeyi yani GS'yi kullanıyorlarmış. 4 aydır çalıştıklarını ve verdikleri hastalardan olumlu iyileşme dönüşü aldıklarını belirttiler. Tedavide kendi ilaçlarını kullanan veterinerlerden birkaçının da bilgilerini verdiler. Bunlardan birini arayıp ondan da bilgi alacağım. Yanlış bir şey yapmak istemiyorum. İşe yarıyorsa fiyatı çok daha uygun. Sizlere dönüş yapacağım...

Meryem

Hayvansever
Kedi Dostu
Sipariş verdiğim ilaçlar bugün elime ulaştı. 5ml'lik fiyatı 40 dolardı. Ben 6 ml'liklerden satın aldım. Tedavi uzun olacağı için ve kedim 3 kg olduğu için biraz daha hesaplı oluyor. 6 ml'liklerin tanesi 60 dolar. İnşallah yarın başlayacağız.

Ekli dosyalar

• IMG_20210919_154651.jpg
    IMG_20210919_154651.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 34
  • Beğen
Tepkiler: KCG

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Sipariş verdiğim ilaçlar bugün elime ulaştı. 5ml'lik fiyatı 40 dolardı. Ben 6 ml'liklerden satın aldım. Tedavi uzun olacağı için ve kedim 3 kg olduğu için biraz daha hesaplı oluyor. 6 ml'liklerin tanesi 60 dolar. İnşallah yarın başlayacağız.

İlac bakanlıklardan vs. onaylı di mi?

Cok gecmiş olsun. Kaç doz kullanacaksınız?

Meryem

Hayvansever
Kedi Dostu
Teşekkür ederim. GS ilaçları ruhsatsız satılıyor. Sosyal medya sayfalarının hepsinde bu belirtiliyor. Zaten yeni bir ilaç anladığım kadarıyla, FIP hastalığını da her veteriner bilmiyor dolayısiyle hepsinin de ilaçtan haberi yok. Bendeki bilgiler okuduğum kadarıyla bu şeklide.
Ama bu ROYAL ilacın işe yaradığını teyit ettim. Bugün 2. doz var. Her gün 1 doz yapılıyor. Diğerlerinin 6ml'liği 120 dolar civarındayken bunu 60 dolara aldım. Diğer pahalı olanlardan alsaydım gücüm yetmezdi ama inşallah bununla 84 güne tamamlayacağım.

Meryem

Hayvansever
Kedi Dostu
Bugün 3. Dozu olduk. ROYAL ilacı yapanlara çok teşekkürler. Kedimiz yavaş yavaş yürümeye çalışıyor. Eskisine göre daha canlı.

KCG

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bugün 3. Dozu olduk. ROYAL ilacı yapanlara çok teşekkürler. Kedimiz yavaş yavaş yürümeye çalışıyor. Eskisine göre daha canlı.
Bunu duyduğuma çok sevindim, umarım kediniz tamamen sağlığına kavuşur. Yerli ilaç da umarım tüm hayvanlara şifa olur.

Meryem

Hayvansever
Kedi Dostu
Bunu duyduğuma çok sevindim, umarım kediniz tamamen sağlığına kavuşur. Yerli ilaç da umarım tüm hayvanlara şifa olur.
İnşallah herkese şifa olur.
Zira Facebook ve Instagram sitelerinde fip hastalığına yakalanan kedi sahiplerinin yardım isteklerini okurken yüreğim burkuluyor.
Dikkatimi çeken yardım isteyen herkes 2 kat pahalı olan diğer fip ilaçlarını satın almak üzere yardım topluyorlar. Hep 80 dolardan bahsediliyor. 15 ml'lik tek şişe için 80 dolar. Yerli gs ilacında 15 ml 40 dolar fiyatına. Topladıkları yardım ile diğer ilaçlardan 1 şişe alacaklarına Royal'den alsalar 2 şişe alabilecekler.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
İnşallah herkese şifa olur.
Zira Facebook ve Instagram sitelerinde fip hastalığına yakalanan kedi sahiplerinin yardım isteklerini okurken yüreğim burkuluyor.
Dikkatimi çeken yardım isteyen herkes 2 kat pahalı olan diğer fip ilaçlarını satın almak üzere yardım topluyorlar. Hep 80 dolardan bahsediliyor. 15 ml'lik tek şişe için 80 dolar. Yerli gs ilacında 15 ml 40 dolar fiyatına. Topladıkları yardım ile diğer ilaçlardan 1 şişe alacaklarına Royal'den alsalar 2 şişe alabilecekler.

bu fiyata rağmen cok yüksek. fiyatlandırmayı sanırım malyete göre değil 80 dolarlık ilaca göre yapmışlar.

Acaba bu fiyatta olmasının sebebi nedir. mesela insanlar için sma ilacının pahalı olma nedeni cok mantıklı. üretim süreci rezalet bir uzunlukta. ama kedi gs ilacları hakkında bilgi bulamadım

Lamekan

Hayvansever
Kedi Dostu
Teşekkür ederim. GS ilaçları ruhsatsız satılıyor. Sosyal medya sayfalarının hepsinde bu belirtiliyor. Zaten yeni bir ilaç anladığım kadarıyla, FIP hastalığını da her veteriner bilmiyor dolayısiyle hepsinin de ilaçtan haberi yok. Bendeki bilgiler okuduğum kadarıyla bu şeklide.
Ama bu ROYAL ilacın işe yaradığını teyit ettim. Bugün 2. doz var. Her gün 1 doz yapılıyor. Diğerlerinin 6ml'liği 120 dolar civarındayken bunu 60 dolara aldım. Diğer pahalı olanlardan alsaydım gücüm yetmezdi ama inşallah bununla 84 güne tamamlayacağım.
Meryem hanim, instagramda gulce__gulce diye aratin FİP hastaları için bitkisel karışım hazırlayan bir bayan var benim kedime de faydası oldu (Ben sindirim ve bağışıklık için ürün kullanmıştım ondan)