Kedim evden çıkmak istiyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Ponçik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba kedim ponçik 2,5 yaşında dişi ve kısır tekir kedim bana geldiğinde 1,5 aylıktı son bir aydır ponçikle sıkıntılar yaşıyoruz bir sabah annem dışarı çıkarken kapıyı açık bırakmış apartmandan aşağıya inmiş ve dolaşmış allatan dış kapı açık değilmiş ve eve zorla getirmiş annem ilk başta annemi tanımamış ilk defa dışarı çıkmıştı şu anda 1 ayda sabah erken saatte evin kapısının önünde miyavlıyor ve tırmalıyor dışarı çıkmak istiyor aslında çok ürkek bir kedi her şeyden korkar ama sanırım özgüven kazanmış ve kapının önünden almak istediğimde bana tıslıyor ödül mamasıyla biraz avutuyorum ama gün içinde aklına geldiğinde kapının önüne gidiyor ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tasma alıp gezdirmeyi denemiş miydiniz?

Ponçik

Hayvansever
Kedi Dostu
Tasma alıp gezdirmeyi denemiş miydiniz?
Evin terasına çıkarıp biraz gezdirdim çok tedirgindi sürekli yukarı tırmanmaya çalışıyordu taşmasıyla yönlendirdim eve gelince normaldi ama sabah tekrar 7 de miyavladı çıkmak için

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Dışarı çıkmak istemesi merak ile alakalı.

Benim velet ayağa kalktıgım anda kapının yanına fırlıyor. Kapı acılsın da diğer taraflara gezsin diye jet hızıyla hareket ediyor :D

Pencereye cıkıp saatlerce dışarıyı izliyor camdan bazen.

1 ay önce yazlığa giderken kedi tasması aldım gezsin diye, hanımefendi dışarıya bayılıyor ancak saldığın zaman da "baba beni kucagına al" diye üstüme atlıyor.

Yani aslında genel olarak istediği evden cıkmak değil , ne istedikleriini onlar da bilmiyor :D

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Evin terasına çıkarıp biraz gezdirdim çok tedirgindi sürekli yukarı tırmanmaya çalışıyordu taşmasıyla yönlendirdim eve gelince normaldi ama sabah tekrar 7 de miyavladı çıkmak için
Kontrollü şekilde dışarı çıkarmanızı öneririm. Sizin daima boş olduğunuz bir zaman belirleyip 10-15 dakikalık yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Özellikle fazla köpeğin olmadığı parklar da kediniz daha mutlu olacaktır. Şimdilik kendi sokağınızda gezdirme denemesi yapabilirsiniz.