Kedim erken yaşta doğum yaptı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ichbinarda

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese merhaba. Ben evin önünde bir kedi besliyordum. Corona virüsü başladıktan bir süre sonra tanıştık kendisiyle. Bu yüzden ismi Corona. Kısaca koroş. Tanıştığımızda küçüktü yavru denilebilirdi. Aradan 3 4 ay geçti ve doğum yaptı. Bir anda karnı şişik gördük ertesi gün 3 tane doğum yaptı. En iyi şartları sağlamaya çalıştık. 2 tane kedi öldü maalesef. Birisi doğumdan sonra birisi de doğumun ertesi günü. Şimdi 1 tane kedimiz kaldı o da çok cılız kendisi ememiyor memeyi bulamıyor, annemizde annelik güdüleri daha gelişmedi çünkü daha çocuk gidip kendimiz emziriyoruz. Sizce bu kedi yaşar mı cevap verir misiniz?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
8 aydan küçük kedilerin ilk doğumunda yavruların tamamını kaybetmesi beklenmedik değildir. Yavrunun sağlığı için anneyi normalde beslediğinizden daha kaliteli ve sağlıklı gıdalarla beslerseniz yavrunun da kurtulma olasılığı artacaktır. Anneyi yavrusuyla daha çok vakit geçirmeye zorlayabilirsiniz. Umarım yaşayabilir. :)

ichbinarda

Hayvansever
Kedi Dostu
1
8 aydan küçük kedilerin ilk doğumunda yavruların tamamını kaybetmesi beklenmedik değildir. Yavrunun sağlığı için anneyi normalde beslediğinizden daha kaliteli ve sağlıklı gıdalarla beslerseniz yavrunun da kurtulma olasılığı artacaktır. Anneyi yavrusuyla daha çok vakit geçirmeye zorlayabilirsiniz. Umarım yaşayabilir. :)
Çok teşekkürler... Olabildiğince et ile beslemeye çalışıyoruz, peynir veriyoruz vs.
Umarım yaşar... Ölürse çok üzülürüm

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Her ihtimale hazırlıklı olun derim. Dediğim gibi her ne kadar üzücü olsa da erken yaşta doğumlarda yavrunun ölümü çok sık rastlanan bir durum.

ichbinarda

Hayvansever
Kedi Dostu
4. Gün... Sapasağlam bebeğimiz. Annesini emdi ve yine uykuya daldı. :))

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ayaklanmaya başladıktan sonra yaşayacağı neredeyse kesinleşir. Kedilerinizi "Kedini Tanıt" kategorisinde görmeyi çok isteriz. :)

ichbinarda

Hayvansever
Kedi Dostu
5. Gün hala hiçbir sorunu yok. Annesini emdi ve tekrardan uykuya daldı.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Çok sevindim. Bundan sonrası hem sizin hem de onun için çok daha kolay olacaktır :)

ichbinarda

Hayvansever
Kedi Dostu
Teşekkürler. Gözleri biraz açıldı bugün. Umarım yarın tamamen açılır.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Fotoğraflarını görmeyi çok isterim. Sağlıklı bir şekilde büyümelerine çok sevindim. :)