KEDİM DURDUK YERE BİZE SALDIRIYOR

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

umutstrk

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba 2 yıldır doğumundan beri beslediğim tekir kedim (kısır değil) dün bize durduk yere saldırdı. Annemin ayağında damar kesildi her yer kan gölü oldu adeta. Ve biz de kediyi yakalayıp bahçemize koyduk. Fakat bugün acıyıp geri aldık çok perişan olmuştu. Bunun çözümü nedir lütfen bir bilgi verin saldırmasını nasıl engelleriz? Yoksa sahiplendireceğiz. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 2B4D125A-E6DB-4AF6-84E4-985D1CCAA460.png
    2B4D125A-E6DB-4AF6-84E4-985D1CCAA460.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 340

umutstrk

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu 3. Saldırması oldu. Vereceğiz fakat ayrılmak zor geliyor. Lütfen tüm önerilerinizi bekliyorum

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kısır olmayan kedilerde özellikle kızgınlık döneminde saldırganlık, agresiflik görülebilir.
Ani sesler, bağırma, kötü davranılması, oyunun kavgaya dönüşmesi, yanlış tutuş da agresifliğe sebep olabilir. Bunlardan biri olabilir mi?

umutstrk

Hayvansever
Kedi Dostu
Kısır olmayan kedilerde özellikle kızgınlık döneminde saldırganlık, agresiflik görülebilir.
Ani sesler, bağırma, kötü davranılması, oyunun kavgaya dönüşmesi, yanlış tutuş da agresifliğe sebep olabilir. Bunlardan biri olabilir mi?
Peki bu kadar kan çıkaracak kadar saldırması normal mi?

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Bizim kedinin ilk yavrusu doğduktan sonra en küçuk bir sese tepki olarak gelip acıtmadan ısırıyordu. Bir gün çok yüksek bir şekilde biri bağırınca hızla gelmişti. Ben tutmak için uzanınca gözü dönmüş bir şekilde sağ elimi ve kolumu feci şekilde çırmaladı, ısırdı. Elimdeki yara morarıp şişti ve neredeyse bir hafta acısı geçmedi. Hala izi duruyor hatta.
Bu haraketine binaen bir şey yapmadık ve yavrusu biraz büyüyünce bu hareketini kesti. Diğer yavrularında bir daha bunu yaşamadık. Zaten doğduğu andan beri bizdeydi ve o zamana kadar böyle bir şey hiç yapmamıştı. Yavrularını ellediğimde bile sesi çıkmıyordu.
Yavrusuna çok düşkündü. Bir de ilk olunca ben bunu heyecanına ve tedirginliğine bağlamıştım

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kısırlaştırıp davranışlarını incelemenizi tavsiye ederim. Yukarıda bahsettiğim durumları yaşıyorsa önüne geçmediğiniz sürece agresifliği devam eder. Gün içerisinde daha sakin olması için kedi otu da deneyebilirsiniz.

merve

Hayvansever
Kedi Dostu
Evet benim kedim de kısırlaşınca inanılmaz sakinleşti, özellikle erkek kediler kısırlaşmayınca saldırganlıkları artıyor sanırım. Ama kısırlaşınca pamuk gibi oluyorlar