Kedim doymuyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

SılaDemirhan

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese merhaba, 7 aylık kısırlaştırılmış dişi kedim var 3.05 kilo. Advance sterilized junior mama kullanıyorum arkasında yazana göre 45-60 gram yemesi gerekiyor ben 60 gram veriyorum ama kediye yetmiyor. Mamayı 3 öğüne daha sonra 4 öğüne böldüm aynı şekil kedi aç hep. En son 60 gramı tek seferde koydum 2 gün o şekilde idare etti. Bugün 60 gramın neredeyse hepsini bir oturuşta yedi. Yediği mama bazen günde 90 gramı buluyor ne yapmalıyım bilmiyorum. Tekrar 4 öğüne mi dönsem yoksa kediye istediği kadar mama versem mi?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, öncelikle sitemize hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Cevaplayacak olan arkadaşlar, kedinizin ırkını ve fotoğrafını isteyebilirler. Rica etsem bunları da ekleyebilir misiniz?

SılaDemirhan

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim tekir :)
20200315_222346[1].jpg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Aşırı tatlı bir kedi, annemin kedisine benziyor biraz :)

Konuyu gören arkadaşların yardımcı olacağına inanıyorum.

SılaDemirhan

Hayvansever
Kedi Dostu
Aşırı tatlı bir kedi, annemin kedisine benziyor biraz :)

Konuyu gören arkadaşların yardımcı olacağına inanıyorum.
Umarım çünkü gerçekten biraz umutsuzum artık. Zaten kedi miyavlasa veterinere yazıyorum. Bu konuyu daha önce de konuştuk veteriner ile çekiniyorum artık :D

Günalkaymaz

Hayvansever
Kedi Dostu
Öğün öğün yerine sabah kabını tek seferde doldurup deneyebilirsiniz ben bu şekilde sabah kabını doşduruyorum diğer sabaha kadar anca bitiriyor bazen oluyorki diğer sabahada sarkıyor, kabıda öyle bol bol doldurmuyorum 2 kilo mama 1 buçuk ay gidiyor

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
4 öğün bile yetersiz gelebilir. Biz 2 kedimize de 4 saatte bir mama veriyoruz. Veterinerimizin önerdiği besleme şekli buydu. İkisi de 5 yaşında, biri 4.65 kg, diğeri 4.3 kg.
Biraz da kediden kediye değişiyor. Hareketli bir kediyse sık sık beslenmeye ihtiyaç duyuyor olabilir.

SılaDemirhan

Hayvansever
Kedi Dostu
Öğün öğün yerine sabah kabını tek seferde doldurup deneyebilirsiniz ben bu şekilde sabah kabını doşduruyorum diğer sabaha kadar anca bitiriyor bazen oluyorki diğer sabahada sarkıyor, kabıda öyle bol bol doldurmuyorum 2 kilo mama 1 buçuk ay gidiyor
İşte iki gündür öyle yapıyordum ilk başta bütün gün yetti ama bugün hepsini tek seferde yedi bitirdi. Ayda 2 kilo mama gidiyor bizde de

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İçeriği yetersiz mamaların doyurucuğu da az olabiliyor. İçerik kalitesi ne kadar yüksekse doyuruculuk da o kadar fazla olur. Advance bu konuda oldukça yetersiz bir mama. Advance'e devam etmemeniz öneririm.

SılaDemirhan

Hayvansever
Kedi Dostu
İçeriği yetersiz mamaların doyurucuğu da az olabiliyor. İçerik kalitesi ne kadar yüksekse doyuruculuk da o kadar fazla olur. Advance bu konuda oldukça yetersiz bir mama. Advance'e devam etmemeniz öneririm.
Hem kısır hem yavru olan tek kedi maması olduğu için kullanıyorum. Elimdeki bitince N&D ye geçmeyi düşünüyorum

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Şimdilik mamaya ek olarak yanında Sakatat gibi besinler verebilirsiniz. Doyuruculuğunu arttırarak yeme ihtiyacını azaltır.

merve

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, yakın zamanda ben de böyle bir sorunla karşılaştım. Kedim zaten çok yiyen bir kediydi ama hareketli olduğu için eritiyordu. Kısırlaştıktan sonra kilo problemi yaşamaya başladık. Sürekli mama istiyor vermediğimizde bağırıyordu. Veteriner mamamızın markasına göre günde vermemiz gereken miktarı söyledi biz de o kadar vermeye çalıştık ama bütün gün miyavladı. Biz de mamamızı değiştirdik. Arkadaşın bahsettiği gibi besin değerlerinin yetersiz geldiğini düşündük ve Royal Canin kısırlaştırılmış yetişkin kedi mamasına geçtik. Şu an gece koyduğumuz mama sabaha bitmemiş oluyor, sabah koyduğumuz mama da akşama kadar yetiyor. Mamanın doyurucu olduğunu düşünüyorum. Biraz uzun oldu ama siz de mama değişimini deneyebilirsiniz bence