Kedim dışarıdan aşırı korktu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar geçen gün 3 aylık kedimi kucağımda bahçemize çıkarttım hava alsın biraz istedim ama o kadar garip davrandı ki hiç anlamadım belki bileniniz vardır diye danışmak istedim. Kucağımdan bıraktığım anda balkonun altına doğru gitti ve ordaki taşları yalamaya başladı ve sürekli titriyordu. Normalde seslendiğimde mutlaka bana bakardı kaç defa seslenmeme rağmen hiç bakmadı sanki hiçbi şey duymuyormuş gibiydi, balkonun altından biraz kenara aldım çok az dolandı orda ama yine balkonun altına gidip ordaki taşları yalamaya başladı, böcek felan mı arıyodu desem aç da değildi, şoka mı girdi noldu hiç bilmiyorum. Bu arada kedimi bazen de kısa süreli balkona çıkartıyorum ben de yanında duruyorum, onda da ilk başta biraz korkmuştu ama şimdi balkonun kapısı açılır açılmaz çıkmak istiyor, gerçi orda da bazen duvarlari yalıyor ne yapmak istiyor anlamadım bi fikriniz vardır umarım 🙏

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Dışarı çıktığı için korkmuş ve bu şekilde davranmış olabilir. Yalnızca balkon duvarlarını mı yalıyor?

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Dışarı çıktığı için korkmuş ve bu şekilde davranmış olabilir. Yalnızca balkon duvarlarını mı yalıyor?
Balkon duvarlarını yalıyor, dışarıda taşları yaladı, şu an pencere önünde yine duvarın köşesini yalıyor, dışarıyı izlesin diye koyarken o hiç ilgilenmiyor sürekli yalama halinde, hayır bakıyorum böcek felan mı var o da yok

Ekli dosyalar

• 20201229_124037.jpg
    20201229_124037.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 15

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Vitamin-mineral eksikliği olabileceğini düşünüyorum. Kediler bu davranışı çoğunlukla vitamin-mineral eksikliğinden kaynaklı yaparlar. Takviye kullanıyor muydunuz?

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Vitamin-mineral eksikliği olabileceğini düşünüyorum. Kediler bu davranışı çoğunlukla vitamin-mineral eksikliğinden kaynaklı yaparlar. Takviye kullanıyor muydunuz?
Yok kullanmadık hiç bugün ya da cuma veterinere gideceğiz inşallah ona da bi sorayım o zaman durumu

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mümkünse kan testi yaptırıp ne eksikliği olduğunu öğrenin derim. Bu şekilde daha iyi bir yol izleyebilirsiniz. :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim kızım da 3-4 aylıkken sürekli dışarı bakıyor diye cıkarmak istedim. Kedi tasması falan da aldım.

DIşarıya hasretle bakan hayvan dışarı cıktıgında sanki nükler saldırı varmış gibi kaçışmaya başladı.

Dışarı bakmayı dışarı cıkmaktan daha cok seviyorlar cogu zaman

Yalama konusu hk. zaten Gülce hanım detay vermiş.

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim kızım da 3-4 aylıkken sürekli dışarı bakıyor diye cıkarmak istedim. Kedi tasması falan da aldım.

DIşarıya hasretle bakan hayvan dışarı cıktıgında sanki nükler saldırı varmış gibi kaçışmaya başladı.

Dışarı bakmayı dışarı cıkmaktan daha cok seviyorlar cogu zaman

Yalama konusu hk. zaten Gülce hanım detay vermiş.
Üzülüyorum öyle mahsun mahsun dışarı bakınca djksskks Evet veterinere sorucam vitamin konusunu