Kedim dikişlerini söküyor:(

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Ameszuyka

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, tekir dişi kedimi pazartesi günü kısırlaştırdım,Ameliyat sonrası akşamında dikişlerini açtı, elizabet boyunluk takmayalım daha çok strese girmesin dedi veteriner, akşamında dikişleri söktü ertesi gün götrdüm aşırı korktu saldırdı veterinere, sakinleşmedi uyuşturucu iğne yaptı, tekrar dikti, boyunluk taktı. Eve geldik 5 6 saat sonra elizabeti çıkartıp tekrar açtı dikişleri, yarın yine götüreceğim. Ve şuan açık yarası iç dikişlerine bişey olmamış ama deri dikişlerini söktü. Kızım dahada agresif ve sibirli şuan bana yaklaştırmıyor.Hem o hem ben çok yıprandık ne yapacağımı şaşırdım çok üzülüyorum:'((

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yakalığını çıkartmaması için boyun ölçüsüne uygun bir yakalık kullanılması gerekir. Daha dar bir yakalık takılmasını isteyebilirsiniz. Şimdilik dikişlerini kapatacak şekilde kıyafet giydirmenizi öneririm. Sakinleşmesi içinse kedi otu deneyebilirsiniz.

Ameszuyka

Hayvansever
Kedi Dostu
Yakalığını çıkartmaması için boyun ölçüsüne uygun bir yakalık kullanılması gerekir. Daha dar bir yakalık takılmasını isteyebilirsiniz. Şimdilik dikişlerini kapatacak şekilde kıyafet giydirmenizi öneririm. Sakinleşmesi içinse kedi otu deneyebilirsiniz.

Bu konularda acemiyim, daha dar bir yakalığı söyleyeceğim yarın, olmadı kıyafet giydiririm iyileşene kadar, teşekkür ederim..🙁

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yakalığı nasıl çıkardığını gördünüz mü? Belki sağlam takılmamış da olabilir.

Ameszuyka

Hayvansever
Kedi Dostu
Yakalığı nasıl çıkardığını gördünüz mü? Belki sağlam takılmamış da olabilir.

Hayır göremedim normalde de aşırı hareketli ve yaramaz bir kedi. Kafesindeydi atmasın kendini sağa sola uyusun diye bırakmıştım, uyuyordu nasıl yaptı anlamadım. Düğümü açmamış kafasından çıkartmış daha dar olması gerek sanırım dediğiniz gibi. Onunla çok huzursuz olacak yine çıkartmaya çalışacak ama alışır değil mi?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yakalık elbette onu rahatsız edecektir ancak sağlığı için bir süre çıkarmamasında fayda var. En azından 1-2 gün yakalığı çıkarmadan durabilirse yakalığın hissiyatına alışır ve kalan günleri daha rahat atlatır. Bu süreçte sevdiği besinleri vererek onu mutlu edebilirsiniz.

Ameszuyka

Hayvansever
Kedi Dostu
Yakalık elbette onu rahatsız edecektir ancak sağlığı için bir süre çıkarmamasında fayda var. En azından 1-2 gün yakalığı çıkarmadan durabilirse yakalığın hissiyatına alışır ve kalan günleri daha rahat atlatır. Bu süreçte sevdiği besinleri vererek onu mutlu edebilirsiniz.

Tamamdır, umarım sağlıkla atlatırız çabucak, çok sağolun🙏🏻

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Rica ederim, umarım bir an önce sağlığına kavuşur. ❤️

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok geçmiş olsun, Gülce hanımın tavsiyelerini okudum oldukça mantıklı ve güzel. Bir an önce sağlığına kavuşması dileğimle

Ameszuyka

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok geçmiş olsun, Gülce hanımın tavsiyelerini okudum oldukça mantıklı ve güzel. Bir an önce sağlığına kavuşması dileğimle

Çok teşekkür ederiz bugün teşekkürler, bugün tekrar dikildi elizabeth takıldı bu defa daha sıkı ve dar bağlandı. Şimdiye kadar açmadı umarım 3 4 gün daha açmaz. Kot boyoun çok sakinleştirip stresini azalttı kızımın neyseki.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@Ameszuyka, herşeyin yoluna girmesine çok mutlu oldum... 3-4 gün sonra kendisine gelir ve yara iyice kapanır, iyileşme süreci daha da hızlı bir hal alır diye düşünüyorum.

Ameszuyka

Hayvansever
Kedi Dostu
@Begüm çok teşekkür ederim bende çok mutluyum inanın. Çabucak geçer zaman ve kapanır yara umarım dediğiniz gibi..
Sevgiler😇