Kedim de Kaşıntının Sebebi Nedir?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, daha önce kedimin gözü aktığını söylemiştim. Muayene sonucu kuma, toprağa ya da maması dışındaki yiyeceklerle temas ettikten sonra sağ gözünün altına birikiyordu gözyaşları. Mesela ufak bir peynir parçası versem sağ gözünün altında su birikiyor. Herhangi bir damla kullanmıyorum. Doktoru alerjik olduğunu büyüdükçe geçtiğini söyledi. Herhangi bir kızarıklık falan yok gözünde. Kedim kumundan geldikten sonra gözü yaşlı oluyor(tozutmayan kum alsam bile maalesef) ve kaşınıyor. Kumundan sonra kulaklarını kaşıdığını ve ayaklarını yaladığını görüyorum. Bu kaşıntılar da alerjiye bağlı mı sizce? Bu arada gözü için suni gözyaşı kullansam fayda eder mi? Başına daha önce bu olaydan gelen var mı? Bu arada kedimin gözü 3 4 aydır böyle hep. Uyurken kupkuru akmaz, uyandıktan sonra etrafla içli dış olduktan sonra yaşarıyor arada.
Hani insanların cildi kurur ve kaşınır. Sanki kedimin tüyleri de kuru ve bu yüzden kaşınıyormuş gibi geliyor bana. Haksiz, iştahsız falan değil. Şükür yaramazlığı yerinde. Kedimin tüyleri için önerebileceğiniz şeyler varsa teşekkürler şimdiden.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Tozutmayan kumda değişiklik yok ise parfümsüz kum kullanmanız da bir seçenek.

Alerjik durumu tam olarak neye bağladı veteriner?

Açıkçası veteriner tarafından teşhis konulmus bir cocuga bizim yorum yapmamız cok saglıklı olmaz.

Ancak kaşıntı durumu için tozutmayan parfümsüz kum su icmiyorsa su takibi ve gerekirse evin birkaç yerine su koyulması, mümkün seviye kuru mama dışında (malt hariç) ekstra gıda verilmemesi, su az içiyorsa haftada 1-2 yaş mama verilmesi kedi kuruluğu için önerilerim.

Ancak göz için zaten veteriner yorumlamıs

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Tozutmayan kumda değişiklik yok ise parfümsüz kum kullanmanız da bir seçenek.

Alerjik durumu tam olarak neye bağladı veteriner?

Açıkçası veteriner tarafından teşhis konulmus bir cocuga bizim yorum yapmamız cok saglıklı olmaz.

Ancak kaşıntı durumu için tozutmayan parfümsüz kum su icmiyorsa su takibi ve gerekirse evin birkaç yerine su koyulması, mümkün seviye kuru mama dışında (malt hariç) ekstra gıda verilmemesi, su az içiyorsa haftada 1-2 yaş mama verilmesi kedi kuruluğu için önerilerim.

Ancak göz için zaten veteriner yorumlamıs
Gözü için düzenli silmekten başka bir şey yapmıyorum zaten. Kumunu her zaman tozutmayan ve parfümsüz seçiyorum. Suyunu 2 3 saatte bir tazelerim. Suyunu içer hep gözlemliyorum. Ben evde yokken kendini acındırıyor sanıırm, vermeyin dememe rağmen bazen kaşar, peynir verdiklerini anlıyorum. Haftada bir tavuk alan biriyiz. Tavukla da baya haşır neşir bir kedi. Tavuk eti ve tavuk suyu ile besliyorum arada. Böyle nano bezler falan duydum internette. Faha önce kullanan var mı merak ettim.