Kedim çok oyuncu, çok ısırıyor.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

selcanb

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaşlar kedim Tiger 1 hafta sonra 3 aylık olacak. Çok oyuncu bir kedi. Uyumadığı zamanlar asla kendini sevdirmiyor. Uyuyacağında hemen yanıma gelip kendini sevdirip yatıyor ama onun dışında durduğu 1 dakika bile yok. Çok hareketli sürekli ayağımıza atlıyor bazen koridordan geçerken resmen yakalambaç oynuyoruz. Her ısırmaya çalıştığında oyuncaklarından veriyorum ya da farklı odaya geçiyorum bazen fark ediyor ama çoğunlukla yapmaya devam ediyor ve can acıtıyor.
Bunu için ne yapmalıyım, ayrıca bu huyu büyüdükçe geçer mi; şu an yavru olduğu için böyle yapıyor olabilir mi? Eğer büyüdükçe bu geçmezse canımızı çok yakacak gibi duruyor.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Aynı problem bende de var.
Belki uzun süreli bir eğitim ile düzelecektir bilemiyorum ama oyun oynama olarak baslayan hareketler dün en son ısırıp kanatma aşamasına geldi. yani hiç herkes uyku modunda iken bile kendi kendine koşturmaya baslayıp usulca yanımıza gelip bir anda dişlerini geçiriyor.

acıkcası kızım bazen kendini kaybediyor, eşim korkuyordu kediden, tam korkusunu yendi simdi canını cok fazla acıttığı için yine korkmaya basladı :(

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Enerjisini atabileceği yeterli alanı yoksa gün içerisinde yormak için tasma ile dışarıda gezdirmenizi öneririm. Yavru olduğu için devamlı oyun istemesi çok normal, büyüdükçe sakinleşecektir. Kendi başına oyun oynaması için enerjisini atabileceği kedi evleri, kedi koşu bantları, dışarıyı izleyebileceği ona ait bir alan, hareketli oyuncaklar alabilirsiniz. Bu tarz oyuncaklar kedilerin enerjilerini atmalarına yardımcı olduğundan sizinle oynarken daha yumuşak davranabiliyorlar.
Oyun oynarken elinizle oyun başlatmamaya dikkat edin. Yavru kediler yetişkin kedilere göre iyi-kötü kavramını daha geç anlarlar. Bir şeyin kötü olduğunu anlamaları için bu olayı birçok defa yaşamalı ve her seferinde aynı sonucu almalıdırlar. Bu sebeple sabırlı olmalı ve her canınızı yaktığında aynı tepkiyi vermelisiniz. Devamlı farklı tepkiler verirseniz anlama süresi de gecikecektir. En çok fayda gördüğünüz yöntemi seçerek bundan sonra her sizi ısırdığında/tırmaladığında o tepkiyi vermenizi öneririm.