Kedim çiçeklere saldırıyor.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

berkecitak

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba yaklaşık 4 aylık British cinsinde bir kedim var oturma odasına girdiğinde bitkilere saldırıyor ve toprağı aşağı döküyor bu çok can sıkmaya başladı internetten araştırdığımda kedinin sebze ihtiyacı olduğundan bahsediyor kedime sebze verdiğim zaman kokluyor ama yemiyor kedim ne yer ne yemez bu işlerde uzman birisi bana yardımcı olursa çok sevinirim.

Çözüm
Kedi malti alın. Bir de bitkiyi görmeyeceği bir yere koyun. Tamamen içgüdüsel yapıyor. Bizimki de çileğin yapraklarini yemeye kalkmıştı malt yemesine rağmen, onun girmeyeceği odaya kaldırdım.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedi malti alın. Bir de bitkiyi görmeyeceği bir yere koyun. Tamamen içgüdüsel yapıyor. Bizimki de çileğin yapraklarini yemeye kalkmıştı malt yemesine rağmen, onun girmeyeceği odaya kaldırdım.

Çözüm

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kedi çimi kullanmıyorsanız mutlaka kullanmanızı öneririm. Sebzedense kedi çimi kullanmanız daha faydalı olur. Sebzeyi de etle karıştırıp püre yaparak yedirebilirsiniz, sebzeyi ete karıştırmadan tüketmezler. Toprakla oynamak istediği için de saksılarla uğraşıyor olabilir. Dolayısıyla kedi çimi veya malt kullansanız da çözüme ulaşamayabilirsiniz. En iyi çözüm @Sinemelawen dediği gibi göremeyecekleri yere kaldırmak. 🤷‍♀️

berkecitak

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedi çimi kullanmıyorsanız mutlaka kullanmanızı öneririm. Sebzedense kedi çimi kullanmanız daha faydalı olur. Sebzeyi de etle karıştırıp püre yaparak yedirebilirsiniz, sebzeyi ete karıştırmadan tüketmezler. Toprakla oynamak istediği için de saksılarla uğraşıyor olabilir. Dolayısıyla kedi çimi veya malt kullansanız da çözüme ulaşamayabilirsiniz. En iyi çözüm @Sinemelawen dediği gibi göremeyecekleri yere kaldırmak. 🤷‍♀️
Tamam çok teşekkürler kedi çimi ve malt alıp deneyeyim, iyi günler.

Onur

Hayvansever
Kedi Dostu
Tavsiyeleri dikkate alırken ekstradan dikkat etmeniz gereken bir nokta daha, bazı çiçek türleri kediler için zehirleyici ve öldürücü olabiliyor. Bu konuyu göz önünde bulundurarak önlemlerinizi alın lütfen. 🥰

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
tabi bazen sadece yaramazlık için yaptıgın da düşünüp pes etmek gerekebiliyor :D