Kedim bizi yemek istiyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle konuyu umarım doğru yere açıyorumdur. Arkadaşlar benim kedim baya hareketli ve oyunu seven bi kedi, evde ananemle birlikte yaşıyoruz kediyi sevmek isterken sürekli ellerini ıstırtıyo kediye, bazen kendi isteğiyle bazen de istemediği halde kedi ısırıyor :( Küçük kardeşim de sürekli kediyi kovalıyor kedi de bazen korktuğundan bazen oynamak istediği için koşturup duruyor evde birbirlerini kovalamaya başlıyorlar. Ben bu tür hareketlerin kediyi agresifleştirdiğini düşünüyorum gerçekten öyle midir şu anda yüklediğim videoda elimi çekmedim belli olsun diye normalde hemen çekiyorum ve kızıyorum ama işte evde çok kişi olunca herkes bi başka davranıyor kediye. Bir de şimdi daha 3 aylık dişleri küçücük, büyük dişleri gelince hâlâ bu tür davranışları olursa napariz hiç bilmiyorum, böyle agresif olmadığı zamanlarda da çok sevecendir aslında gelir sırnaşır sevdirir kendini yanımıza kıvrılır yatar evde hiçkimseyi de düşman olarak görmüyor herkesin yanına sokulup üzerine çıkıp uyuduğundan anlayabiliyorum bunu gel deriz hemen gelir felan ama işte bu sorunu nasıl aşıcaz bilmiyorum, böyle bi şeyle karşılaşan olduysa veya ne yapmam gerekir fikri olan varsa diye konu açmak istedim simdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 20210205_130259.mp4
    21.5 MB

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Konu buraya daha uygun olacaktır.

Ne yazık ki kediye az da olsa ısırma eğilimlerine yönlendirmek , bunu alışkanlık haline getirmesine sebebiyet verir. Kovalamaca oynamak da aynı şekilde.

Isıran kedileri elle sevmek yerine oyuncakla dikkatini başka yöne cekip sevilmesi gerektiğini bile söyleyenler var.

Açıkçası kedinizin ilerde ısırık canavarı ya da kovalayıcı bir yapıda olmasını istemiyorsanız diğer aile üyeleri ile konusmanızı tavsiye ederim. Sonrasında cok zorlanırsınız.

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Konu buraya daha uygun olacaktır.

Ne yazık ki kediye az da olsa ısırma eğilimlerine yönlendirmek , bunu alışkanlık haline getirmesine sebebiyet verir. Kovalamaca oynamak da aynı şekilde.

Isıran kedileri elle sevmek yerine oyuncakla dikkatini başka yöne cekip sevilmesi gerektiğini bile söyleyenler var.

Açıkçası kedinizin ilerde ısırık canavarı ya da kovalayıcı bir yapıda olmasını istemiyorsanız diğer aile üyeleri ile konusmanızı tavsiye ederim. Sonrasında cok zorlanırsınız.
Ben evdekilere hep diyorum büyüyünce napıcaz yapmayın diye ama nafile umarım düzelir ısırabileceği 2 3 oyuncağı var daha çok alternatif alıp onlara yönlendirmeye çalışacağım o zaman

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Isırdığı zaman odayı ve onu terkedin oyunu bırakın zamanla ısırdığımda beni sevmeyi bırakıyor oyun yok diyip ısırmayacaktır.

selcanb

Hayvansever
Kedi Dostu
Isırdığında sert bir ses tonuyla yapmamasını söyleyin ve yanından ayrılın. Sizi ısıracağında ona peluş oyuncak gibi bir şey verebilirsiniz. Ben de aynı şekilde, kedim yürütmüyordu resmen. Ayaklarımıza atlıyordu. Büyüdükçe de daha duruluyor şimdi her şeyi oyun sanıyolar.
Ama peluş oyuncak çok işe yarıyor bazen severken mıncırınca kızıyor, kızınca da bize saldırmayıp peluş ördeğinle boğuşuyor :D

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Isırdığında sert bir ses tonuyla yapmamasını söyleyin ve yanından ayrılın. Sizi ısıracağında ona peluş oyuncak gibi bir şey verebilirsiniz. Ben de aynı şekilde, kedim yürütmüyordu resmen. Ayaklarımıza atlıyordu. Büyüdükçe de daha duruluyor şimdi her şeyi oyun sanıyolar.
Ama peluş oyuncak çok işe yarıyor bazen severken mıncırınca kızıyor, kızınca da bize saldırmayıp peluş ördeğinle boğuşuyor :D
Aynen öyle evin öteki ucuna gidene kadar atlıyor ayaklarıma umarım bizimki de durulur küçük ayıcıkları var bizimkinin de ordan oraya taşıyıp duruyor ağzında onları ısırıyor ama bizi de ısırıyor 😹

selcanb

Hayvansever
Kedi Dostu
Aynen öyle evin öteki ucuna gidene kadar atlıyor ayaklarıma umarım bizimki de durulur küçük ayıcıkları var bizimkinin de ordan oraya taşıyıp duruyor ağzında onları ısırıyor ama bizi de ısırıyor 😹
Çok sevimli gibi geliyor aslında böyle küçükken ama büyüyünce canavara dönüşebilir :D Büyüdükçe azalır gibi sanki, umarım öyle olur :)

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok sevimli gibi geliyor aslında böyle küçükken ama büyüyünce canavara dönüşebilir :D Büyüdükçe azalır gibi sanki, umarım öyle olur :)
Ellerimiz hep nokta nokta diş izi, şimdiden mevzu canavara doğru gidiyor bunun üzerine iyice düşeceğim unutması için bakalım umutluyum başarırız inşallah bir de kısırlaştırabilirsem eğer ondan sonra da biraz daha uysallaştığını söylüyorlar 🙏

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Eğer ciddi alışkanlık olduysa kısırlaştırma o Huyları yok etmeyebiliyor
Siz 23 saat dikkat etseniz sadece 1 saat ısırarak oyun oynatırlarsa bu huyundan yine vazgeçmez.
En güzeli oyuncakla oynatmak.

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Eğer ciddi alışkanlık olduysa kısırlaştırma o Huyları yok etmeyebiliyor
Siz 23 saat dikkat etseniz sadece 1 saat ısırarak oyun oynatırlarsa bu huyundan yine vazgeçmez.
En güzeli oyuncakla oynatmak.
Ay insallah o kadar ciddi ilerlememistir ya umarim hallederim herkesi durdurmaya caliscam evde bakalim becerebilecek miyiz :/

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Daha yavru, cok merak etmeyin alışır ;)

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
bende bayılıyorum yatarken, uyanırken, yemekten sonra, oyuna ara verdiğimizde elimle güreş tutuyor, işin acı tarafı elim alıştı acı bile çekmiyorum, bunu yaparken ben ondan çok eğleniyorumdur muhtemelen :D

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
bende bayılıyorum yatarken, uyanırken, yemekten sonra, oyuna ara verdiğimizde elimle güreş tutuyor, işin acı tarafı elim alıştı acı bile çekmiyorum, bunu yaparken ben ondan çok eğleniyorumdur muhtemelen :D
Evde herkesin elleri nokta nokta diş izi bi yerden sonra can sıkmaya başladı artık bir de büyük dişlerinin de geleceğini düşününce çok korkunç 😅