Kedim Bitki* Yedi Ve Kustu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ardaazz11

Hayvansever
Kedi Dostu
4.5 aylık tekir kedim var. İki gündür balkonda geziyor malum antalyadayız kapıyı açmadan duramıyoruz. Dün ilk kez kustuğunu gördüm iki tane çok ufak yaş mama ile sulu tüy çıkarttı. Bugün ise beyaz köpüklü bir şekilde tırnak boyunda köşesiz bir bitki parçası ve tekrar tüy kustu, Aloe vera olma ihtimali var ama çok düşük, balkondakiler ulaşıp yiyebileceği bir durumda değil hepsi büyük ve sivri. Kusalı 1 saat oldu ve hala hiçbirşey yemedi. Yaş maması öylece duruyor dokunmadı bile. Dışardan bir sorunu yok gibi, oyuncağıyla oynatırsak oyunuyor ama şuan uyudu. Ne yapmam lazım? Endişelenmeli miyim?

Çözüm
Korkulacak bir durum yok. Kediler tüylerini temizlerken tüyleri midesinde birikir ve bunu atmak için ot yiyip kendilerini kustururlar. Eğer kusarak atmasını istemiyorsanız, dışkı ile atmasını istiyorsanız kedi maltı kullanabilirsiniz. Kedi maltını kullanma talimatına göre kedinize yedireceksiniz ve dışkıyla midesindeki tüyleri atacaktır.

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Korkulacak bir durum yok. Kediler tüylerini temizlerken tüyleri midesinde birikir ve bunu atmak için ot yiyip kendilerini kustururlar. Eğer kusarak atmasını istemiyorsanız, dışkı ile atmasını istiyorsanız kedi maltı kullanabilirsiniz. Kedi maltını kullanma talimatına göre kedinize yedireceksiniz ve dışkıyla midesindeki tüyleri atacaktır.

Çözüm

ardaazz11

Hayvansever
Kedi Dostu
Beni korkutan hiçbirşey yememesi, yarın gidip direk malt alıcam 1 2 cm vermemde sorun olmaz heralde

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
2 cm'den birşey olmaz; verebilirsiniz.

yeşillikleri genelde kusmak için yiyorlar ya da benimki gibi manyaklar ıspanak ve semizotu aşıgı olabiliyor.

esas sıkıntı bir şekilde ulaşabiliyor ise o bitkilere balkondan aşagı düşme veya bitkilere ilaç sıkıyorsanız ilaçlı bitki yeme nedeniyle kusma olaylarının olmaması