Kedim birkaç gündür ishal ve kustu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

selcanb

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaşlar 3-4 gün önce kedim sabah kusmuş. Tezgahta kalan açık bisküvi paketini yemiş ondan kustuğunu düşünüyorum. Ondan sonrasında dışkısı tam ishal değildi ama yine de biraz öyleydi. Ve 2 gündür ishali çok fazla. Tuvalete çok sık gidiyor ve her tuvaletini yaptıktan sonra kum kabını silmek zorunda kalıyorum. Bol bol su içmesini sağlıyorum normalde ek gıda veriyordum ama şu an sadece mama veriyorum, mamaya da çok düşkün bir kedi değil.
Ek gıda olarak ishaline iyi gelecek ya da onu rahatlatacak bir şey biliyor musunuz ve sizce veterinere götürmeli miyim?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
3-4 gündür geçmiyorsa veteriner hekimin görmesi daha doğru olur. Altında yatan bir rahatsızlık varsa çok geç kalmadan önüne geçmiş olursunuz.
Patates+tavuk ile mama yapıp verebilirsiniz. Ev yapımı yoğurt, yoğurt suyu, kefir de ishaline çok iyi gelir.

selcanb

Hayvansever
Kedi Dostu
3-4 gündür geçmiyorsa veteriner hekimin görmesi daha doğru olur. Altında yatan bir rahatsızlık varsa çok geç kalmadan önüne geçmiş olursunuz.
Patates+tavuk ile mama yapıp verebilirsiniz. Ev yapımı yoğurt, yoğurt suyu, kefir de ishaline çok iyi gelir.
patates ve tavuğu ikisini de haşlayayım değil mi

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Evet haşlayıp püre şekline getirebilir veya sadece birbirine karıştırabilirsiniz.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok geçmiş olsun çok üzüldüm, patates haşlaması kuşların ishalinde de faydalı olur diye okumuştum.