Kedim Beni Isırdı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

eyyub

Hayvansever
Kedi Dostu
7 aylık evde beslediğim kedim severken ısırdı ve kuduz aşısı daha olmadı doktara gitmem gereklimi ısırdığında su ve kolanya tuttum

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Bol sabunlu suyla yıkayın mutlaka, kan gözüktüyse kana bakteri veya virüs karışma ihtimali olabilir. Kuduz aşısı olmayan kedi ve köpek ısırıklarında her ihtimale karşı acile gitmenizde fayda var.

eyyub

Hayvansever
Kedi Dostu
Bol sabunlu suyla yıkayın mutlaka, kan gözüktüyse kana bakteri veya virüs karışma ihtimali olabilir. Kuduz aşısı olmayan kedi ve köpek ısırıklarında her ihtimale karşı acile gitmenizde fayda var.
beni çok kez tırmaladı kedim ve kanadıda ama tırmalamadan kuduz olmaz herhalde 1 gün bekletsem birşey olurmu geç oldu evin yakınındada hastane yok anca araba ile giderim ama babam işte
beni çok kez tırmaladı kedim ve kanadıda ama tırmalamadan kuduz olmaz herhalde 1 gün bekletsem birşey olurmu geç oldu evin yakınındada hastane yok anca araba ile giderim ama babam işte
tırmalama derken ısırma ile aynımı onu sormaya çalıştım
birşey daha sormak istiyorum tetanozun kuduzu önlediğini söylediler doğrumu

Son düzenleme:

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
7 Aydır besliyormuşsunuz zaten kediniz kuduz ise belli eder. Kuduz kedilerde uzun süre yaşamıyorlar ve 7 ay içerisinde kesinlikle bir anormallik görürsünüz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
sokağa gir cık yapan bir hayvan değil ise pek riskli değil, ama tamamen risksiz de değil.

Yagmurakgl

Hayvansever
Kedi Dostu
Kolonya hiç iyi değil virüs var ise kolonya kana hemen karıştırır (hiç bir yarada kullanılmaz). Tek çözümü kedi ısırdı yada tırmaladı diyelim direkt sabunlayıp yıkamanız mümkünse asit oranı yüksek bir sabun ile yıkamanızda fayda var. Beni de çok kedi tırmaladı ısırdı hemde sokak kedileriydi hiç bişey de yapmadım bişey de olmadı ama tabi ihtimal var

• Beğen
Tepkiler: BZC