Kedim baygın halde

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

onurcni

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle iyi geceler herkese kedimi traş ettirmek ve aşısını yapmak için veterinere götürdüm 3 saat işlemin bitmesini bekledim aldığımda ise baygın haldeydi sorduğumda ise uyutulduğu için böyle olduğunu söylediler ve çok uzun sürmeyeceğini söylediler ve şu an 7 saattir bu durumda normal mi ve ne kadar süreceği hakkında bilgisi olan biri yazabilir mi ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İlk gün bu şekilde baygın olması normaldir. Halsizliği bu şekilde devam ederse yeniden veteriner hekime kontrole gitmenizde fayda var.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Konuyla ilgili duydugum birşeyi belirtmek istiyorum, doğrulugunu bilen var ise teyit edeiblir mi

bir arkadaşımın veterineri net olarak kedileri bayıltıp işlem yapmanın cok zararlı oldugunu, ömrünü kısalttığını söylemiş.

Mümkün seviyede ameliyatlar hariç bayıltmamak gerektiğini ve prensip olarak da bu işlemi kendisinin yapmaya gönüllü olmadıgını söylemiş.

Aşı ve tüy kesme gibi işlemler için kedi bayılmak sağlıklı mı bu durumda?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ömürlerini kısaltmanın yanında anestezi tehlikeli bir işlem, kedi kaç yaşında olursa olsun anesteziden çıkamama ihtimali vardır. Bu sebeple kimseye gerekmedikçe anestezili işlemleri önermiyoruz. Artık çoğu veteriner hekim ve pet kuaför de tıraş işlemini anestezisiz yapıyor. Bahsettiğiniz tüy kesme gibi basit işlemler yaptırılacağında bayıltmamak en doğrusudur.
Tabii ameliyat gibi ciddi durumlarda anestezinin gerekli olduğunu not olarak belirteyim ki yanlış anlaşılma olmasın.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
İnsanların bile anesteziden uyanamama riski var. Hayvanların zaten minicik bedenleri var. Kaldırmaları zor. Ben tüy kesmeye de karşıyım açıkçası. Psikolojileri bozuluyor hayvanların.