Kedim anneme saldırıyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Ayşex

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, kedim dişi ve 10 aylık. Önümüzdeki ay kısırlaştırıcam. Kedim 3 aylıktan itibaren annemle hiç anlaşamıyor. Annem onunla hep hırçın oynamaya çalışıyor ve yüksek sesle konuştuğundan kedim ona hiç ısınamadı. Evde kimseye oyun dışında ısırmaz ama annem yanına yaklaşınca kulakları yatırıp tıslıyor, yakınımdaysa tırmalıyor. Az önce annem yine yüzüne yaklaştı ve neredeyse göz bebeğine gelen bir tırnak attı kedim. Maalesef annem evde kediye zor alışmıştı, birde sinir hastası. Kıyametleri kopardı evde. O kedi saldırganlığını bırakana kadar bu evde yaşayamaz, gözümü çıkarıyordu diye kavga ettik. Eylülde 6 7 aylığına şehir dışına çıkmam gerekiyor ve kedimi onunla yalnız bırakamıcam. Ev kiralamayı düşünüyorum gittiğim yerde, işler yolunda giderse kedimi de alıp gitmek istiyorum ama yine de lütfen yardım edin. Anneme karşı tavırlarını nasıl sakinleştirebilirim. Sinirden ağlıyorum yazarken. Anneme hatalarını söylesem de kabul etmiyor ve kedi sakinleşmezse gittiğim an dışarı bırakmakla tehdit ediyor. Maddi açıdan kendimi toplayabilsem terk edicem zaten nalet evi, evladımı kedimi biraz daha korumam lazım. Lütfen akıl verin

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, annenizi ikna edin ve üçünüz beraber eğlenceli oyunlar oynayın. Bu aktivite, içerisine sizde dahil olunca daha iyi bir bağ kurmalarını sağlayabilir.

Ayşex

Hayvansever
Kedi Dostu
Annem yıllarca beni bile çok sevemedi, kedim, ben ve annem, yani üçümüzün oturup oynaması aşırı ütopik. Anneme kediye alıştırmaya çalıştım ve dedi ki ben niye ona alışayım o bana paşa paşa iyi davranacak. Kediye oturup nasiyet verebilcem sanki :')

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Kediler, her zaman sevgisi ve masumluğu ile kendini sevdiren hayvanlar olmuştur. Yine de şansınızı deneyin derim :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Durum kedinizden çok tamamen annenizle alakalı, anneniz tavırlarını değiştirmediği sürece kediniz kendini savunmaya devam edecektir. Yeniden güvenini kazanmaya çalışmasından başka pek bir şansı yok maalesef.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok yüksek sesle konuşması kediyi urkutuyordur. Kedi de otomatikman kendini savunmaya geçiyor. 3 4 gün annenizi görmeyeceği bir şekilde kedinizi annenize unutturun. Daha sonra annenize yüksek sesle konuşmamasını, onunla normal oyun modunda oynamasını söyleyin. Ama siz karışmayın. İkisi oynasın.

Ayşex

Hayvansever
Kedi Dostu
Durum kedinizden çok tamamen annenizle alakalı, anneniz tavırlarını değiştirmediği sürece kediniz kendini savunmaya devam edecektir. Yeniden güvenini kazanmaya çalışmasından başka pek bir şansı yok maalesef.
Annem çok sık bizde kalmaz. 1 hafta kalırsa 2 hafta kendi evinde kalmaya gidiyor. Ablamla yaşıyorum sayılır. Onu çok sık görmediği gibi maalesef annemin ses tonu çok yüksektir. Annemi hep uyarmama rağmen uymadı. Arkadaşın dediği gibi, yarın annem gidecek birkaç gün gelmez. Annemi unutur ve bende sakince annemle konuşup kediyi sevmesini sağlarım inşallah. Kedimin karakteri de öyle çok minnoş kedilere benzemez.
Çok yüksek sesle konuşması kediyi urkutuyordur. Kedi de otomatikman kendini savunmaya geçiyor. 3 4 gün annenizi görmeyeceği bir şekilde kedinizi annenize unutturun. Daha sonra annenize yüksek sesle konuşmamasını, onunla normal oyun modunda oynamasını söyleyin. Ama siz karışmayın. İkisi oynasın.
Bunu deneyeceğim, sinirlerim bozuldu. Annemle tartıştığımı gören kedim sanki anneme karşı daha çok öfkeleniyor gibi. Mesela çok miyavlamaz ama geçenlerde kavga ederken koridora çıkıp anneme bağırarak miyavladı. Hepimiz çok şaşırmıştık. Annemin de negatif enerjisini hissediyor zannımca. Yakında taşınmayı düşünüyorum, inşallah olur.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
bu konu ile ilgili bir tespitim vardı. mesela benim kedim bir kişi ile ciddi olarak anlaşamıyordu. yani ondan kacıyordu diyelim.

kactıgı kişi günde 2 paket sigara iciyordu, üstüne sinen kokudan kactıgını keşfettik.

Diğer bir durum kedi öyle 2-3 gün görmeme ile yapılanı unutmaz, hatta hiç unutmaz. 3 aylıkken aldıgım kedi bakımı nedeniyle zorla istemediği şeyleri yaptıgım için 10 aylık oldu hala yanıma gelmez mesela.

anneniz ile arası ne kadar düzelir bilmiyorum fakat bağırma huyundan vazgeçip ani hareketler yapmayı bırakmaz ise kedi ile anlaşamazlar ne yazık ki.

tabi "artık bagırmıyorum hemen düzelsin kedi" diye birşey yok. zamanla yumuşar