Kedim acılı miyavlıyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

patates16

Hayvansever
Kedi Dostu
1 yaşındaki erkek tekir kedim naci'nin bir iki ay önce kadar idrar yollarında kristalleşme oluşmuş, zar zor veterinere götürdük ve idrar yolu açıldı ve özel bi mama almamız gerektiğini söylediler.

bi süre o mamayla devam ettik ancak çok pahalı olduğu için almaya maddi durumumuz yetmedi

Şimdi friskies kısırlaştırılmış veriyoruz 2 haftadır ve bugün acıklı bişekilde miyavladığını duydum, ona dokununca özellikle göbek çevresi daha da miyavlıyor

mamayı değiştirme veya veterinere götürme imkanımız yok ne yazık ki

naciyi rahatlatmak için öneri ve yardımınıza ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler
IMG_20200224_203032.jpg
IMG_20200604_181236.jpg

patates16

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu arada arada bir safra kusuyor ve bugün sabah da kusmuş annem söyledi bunu eklemeyi unuttum kusura bakmayın 😓

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Friskies idrar yolu sorunu yaşayan bir kediye kesinlikle kullanılmamalı. Mamayı tükettiği sürece acı çekerek daha fazla hastalanabilir. İdrar yolları için özel mamalar kullanmanız gerekir. Sanabelle tavsiye edebilirim. Şimdilik veteriner hekiminizi arayarak nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini sorabilirsiniz. Onun dışında yapabileceğiniz pek bir şey yok.

patates16

Hayvansever
Kedi Dostu
Friskies idrar yolu sorunu yaşayan bir kediye kesinlikle kullanılmamalı. Mamayı tükettiği sürece acı çekerek daha fazla hastalanabilir. İdrar yolları için özel mamalar kullanmanız gerekir. Sanabelle tavsiye edebilirim. Şimdilik veteriner hekiminizi arayarak nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini sorabilirsiniz. Onun dışında yapabileceğiniz pek bir şey yok.
çok teşekkürler yanıt için, ben bugün yumurta haşlayıp verdim mama da vermiştim ancak bundan sonra içim rahat etmez o mamadan verirken. sanabelleden almaya çalışacağım ama bu sırada özellikle idrar sorunu yaşayan kediye ev içinden nasıl şeyler verilebilir acaba fikriniz var mıdır

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kesinlikle tuz, yağ, şeker, un ve tahıldan uzak tutmalısınız. Vereceğiniz gıdalarda bu tip zararlı ürünlerin olması böbrek rahatsızlığını ilerletebilir. Et, sakatat, yumurta, yoğurt, kefir (laktozsuz) verebilirsiniz. Yaş mama alırken de çok dikkatli olmalısınız. Her marka mamayı kullanmamalısınız. Mümkünse hazır yaş mama vermek yerine ev yapımı yaş mama vermeyi tercih edin. Peynir verirken de peynirin çok tuzlu olmamasına, mümkünse tuzsuz peynir vermeye dikkat edin. Bu şekilde daha sağlıklı bir yaşam sürecektir. :)