Kedim 3 gündür kusuyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese merhaba siteye girmeyeli baya bi zaman geçmiş umarım herkes iyidir.
Benim bi kedim var tekir cinsi 1.5 yaşında mama olarak mystic gurme yetiskin kullanıyorum. Kedimin pazar günü kustuğunu farkettim rengi farklı geldi ne olduğunu anlayamadım sonra yakın takibe aldım pazartesi günü de kusmuş ama yine ben uyurken kusmuş bu sefer de lapa gibi kusmuş mamasını mı kustu diye düşündüm belki ilk günkü de öyleydi üzerindekileri yedi hiç anlamadım. Pazartesi günü kusmadı bugün az önce kusarken gördüm bu sefer de beyaz köpük kustu fotoğraflarını sırayla ekliyorum veterinere de anlattım durumu kontrole götüreceğim ama sanırım ancak yarın olucak bu sürede sizin de fikirlerinizi duymak istedim.
Kedimin hareketlerinde yemesinde icmesinde uyumasında oynamasında hicbir sıkıntı yok normalde yediklerinden farkli bir sey de yemedi üşüttüğünü de sanmıyorum hep kalorifer önlerinde yatıyor keyfi yerinde gibi ne olduğunu inanın anlamadım çok üzgünüm
20220320_114102.jpg
20220321_185335.jpg
20220323_122331.jpg

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Merhaba.
Kedinizin son zamanlarda farklı bir değişimi oldu mu? Örneğin yemediği bir şeyi yemesi, farklı bir cisim yutması, kimyasal bir madde ile temas etmesi gibi? Yani rutin yaşantısına ek farklı herhangi bir şey?

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Geçmiş olsun, umarım çok ciddi bir problem yoktur.

Fazla yemesi kusmaya neden olur yanılmıyorsam. Özellikle köpük kusmasının sebeplerinden birisi bu. İkinci görseldeki de bana çok mama yemiş olabileceğini düşündürdü.

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba.
Kedinizin son zamanlarda farklı bir değişimi oldu mu? Örneğin yemediği bir şeyi yemesi, farklı bir cisim yutması, kimyasal bir madde ile temas etmesi gibi? Yani rutin yaşantısına ek farklı herhangi bir şey?
Ben hiç farketmedim evde yalnız da değilim öyle bi şey yutsa etse birimiz farkederdik mutlaka zaten rutinden farklı hicbi sey olmadığı halde böyle kusması beni endişelendirdi, mamasını degistireli de aylar oldu
Geçmiş olsun, umarım çok ciddi bir problem yoktur.

Fazla yemesi kusmaya neden olur yanılmıyorsam. Özellikle köpük kusmasının sebeplerinden birisi bu. İkinci görseldeki de bana çok mama yemiş olabileceğini düşündürdü.
Umarım öyle basit bir şeydir veteriner de maltı biraz daha çoğaltmamı söyledi bakalım takipte olacağım

Son düzenleme:

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Dıştan bakıldığında yediği mamayı kusmuş gibi duruyor ancak en net ve doğru sonucu elbette veteriner verecektir.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
mystic mamada cok fazla kusma şikayeti var, bence uzun süreli kullanımda sıkıntı yapıyor olabilir.

Cok mama yediyse , malt kullanmıyorsanız, iç paraziti varsa, düzenli taranmıyorsa ya da bir hastalıgı varsa da kusabilir.

umarım sonuclar iyi cıkar.

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
mystic mamada cok fazla kusma şikayeti var, bence uzun süreli kullanımda sıkıntı yapıyor olabilir.

Cok mama yediyse , malt kullanmıyorsanız, iç paraziti varsa, düzenli taranmıyorsa ya da bir hastalıgı varsa da kusabilir.

umarım sonuclar iyi cıkar.
Mystic mamayı gerçekten seviyor gibi benim bütçeme de uygun 15 kg 370 lira civarında bi rakama almıştım yavruyken tavuklusunu yemişti şimdi yetişkin gurmesini yiyor, 15 kg 350-450 tl arasında başka kaliteli mama öneriniz varsa bilmek isterim, iç parazitini kusmasindan 1 2 hafta önce yaptırmıştık, maltı 3 4 günde bir veriyordum kusunca her gün vermeye başladım, her gün de tarıyorum aslında ama gerçekten çok tüy döküyor onun için de tüy sağlığı damlaları görüyorum sanırım bi tane alıp deneyebilirim umarım bir hastalığı yoktur şu anda her şey yolunda gibi veteriner de bir şey olmadığını söyledi kusması da 3.yle son oldu bidaha kusmadı şükür sadece aklıma takılan bir şey var dış parazitin kış aylarında aşırı gerekli olmadığı söylendi sanırım 4 5 aydır dış parazit yaptırmıyoruz onunla alakalı olabilir mi veya onunla alakalı kusmasından hariç başka bir sorunu varsa bunu gözlemleyerek anlayabilir miyim?
Teşekkür ederiz

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Siz yaptırın dış paraziti, sebep olur mu bilmiyorum ancak evden cıkmıyor diye dış parazit yaptırmamak da cok dogru değil.

Ben golosi kullanıyorum, somonlu kısır maması. 20 kg lık paketi oldukca uygun.

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Siz yaptırın dış paraziti, sebep olur mu bilmiyorum ancak evden cıkmıyor diye dış parazit yaptırmamak da cok dogru değil.

Ben golosi kullanıyorum, somonlu kısır maması. 20 kg lık paketi oldukca uygun.
Anladim tesekkurler golosi de aklimda bulunsun o zaman 😊