Kedim 2 günde 3 kere kustu.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Caky

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar dün veterinere götürdüm ateşi 39 çıktı
Onun harici kıldan dolayı olduğunu söylüyolar bi iğne yapıp bize malt verdiler. Artık kusmuyor.
Biraz gözlerinin etrafı kızardı alerji olmuş snrm şimdi keyfi iyi her zamanki gibi.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@Caky, çok geçmiş olsun inşallah bir daha karşılaşmazsınız aynı durumla. ben dahi üzüldüm, depremden de etkilenmiş olabilir aslında psikolojik olarak böyle düşünüyorum bende ve buna dair bir konu açtım sitede

Caky

Hayvansever
Kedi Dostu
Birde her veteriner farklı mama markaları oneriyor sizce mamalar kedinin sağlığını ne denni etkiler? Veterinere göre haraket edeceksem her hafta mama markası değiştirmem gerekecek.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Birde her veteriner farklı mama markaları oneriyor sizce mamalar kedinin sağlığını ne denni etkiler? Veterinere göre haraket edeceksem her hafta mama markası değiştirmem gerekecek.
Kalitesiz mama ile beslenen bir kedi ile kaliteli bir mama ile beslenen kedi arasında çok fark vardır. Tüy sağlığından üriner sistemine kadar mamanın kalitesi ve içeriği çok önemlidir. Örneğin: Taurin, pisilyum gibi sindirim sistemine katkıda bulunacak maddelerin az veya hiç kullanılmaması durumunda kedi kabız olur veya şiddetli hazımsızlık çeker. Bu sebeple doğru mamayı seçmek çok önemlidir. Veterinerler genellikle anlaşmalı oldukları markayı önerirler. Kedinizin ihtiyaçları doğrultusunda en iyi mamayı siz bulacaksınız. Ben de yardımcı olmayı isterim tabii :)

Caky

Hayvansever
Kedi Dostu
Kalitesiz mama ile beslenen bir kedi ile kaliteli bir mama ile beslenen kedi arasında çok fark vardır. Tüy sağlığından üriner sistemine kadar mamanın kalitesi ve içeriği çok önemlidir. Örneğin: Taurin, pisilyum gibi sindirim sistemine katkıda bulunacak maddelerin az veya hiç kullanılmaması durumunda kedi kabız olur veya şiddetli hazımsızlık çeker. Bu sebeple doğru mamayı seçmek çok önemlidir. Veterinerler genellikle anlaşmalı oldukları markayı önerirler. Kedinizin ihtiyaçları doğrultusunda en iyi mamayı siz bulacaksınız. Ben de yardımcı olmayı isterim tabii :)
Genelde tuzsuz ve glutensiz mama oneriliyo uygun bir mama bulup alacaģım

empat

Hayvansever
Kedi Dostu
Reflexte sık sık karşılaşıyoruz bu durumla. Yoğurt suyu içirerek midesinin rahatlamasını sağlayın. Eğer varsa kedi çimeni de yedirebilirsiniz. Bir daha reflex mama vermenizi de tavsiye etmem.
Kedinin rahatsızlığına tanı konulmadan hangi mantıkla tedavi önerebildiğinizi merak ettim açıkçası. Rahatsızlığına tanı koyulmamış bir kediye, her ne kadar iyi niyetle olsa da yoğurt suyu içmesini önermek, rahatsızlığı farklı boyutlara taşıyabilir. Tıpta, tedavi süreci, tanı sürecinden sonraki süreçtir. Kedinin rahatsızlığı, kediye içirilebilecek yoğurt suyu ile alevlenebilir. Bu yorumunuz, sizce de potansiyel risk ve yanlış yönlendirme içermiyor mu?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kedinin rahatsızlığına tanı konulmadan hangi mantıkla tedavi önerebildiğinizi merak ettim açıkçası. Rahatsızlığına tanı koyulmamış bir kediye, her ne kadar iyi niyetle olsa da yoğurt suyu içmesini önermek, rahatsızlığı farklı boyutlara taşıyabilir. Tıpta, tedavi süreci, tanı sürecinden sonraki süreçtir. Kedinin rahatsızlığı, kediye içirilebilecek yoğurt suyu ile alevlenebilir. Bu yorumunuz, sizce de potansiyel risk ve yanlış yönlendirme içermiyor mu?
Yoğurt suyunun kediye vereceği zararları yazar mısınız? Bir veteriner adayı olarak kusma, ishal gibi hastalıklarda acil tedavi olarak yoğurt suyu verilmesini sindirim sistemini beslemesi ve yüksek prebiyotik içermesi sebebiyle tavsiye ediyorum. Bu zamana kadar internet aracılığıyla ulaştığım binlerce canlı oldu. Yoğurt suyunu önerdiğim kedilerin toparlanma süresi yarım saati bile bulmadı. Yoğurtta bir sorun olmadığı sürece yoğurt suyunun kedi üzerinde sorun yaratabileceğini hiç sanmıyorum. Zararları varsa siz yazabilirsiniz.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Mama markasından ziyade mama değişimi yaptıysanız ani ondan yapıyorlar bunu çıkardığı sesleri de biliyorum. Önemli bir şey olduğunu sanmıyorum çünkü arada kendi hatam yüzünden yaşattım kedime bu durumu. Bir de hızlı yiyip sindiremedilerse oluyor. Bu durumda benim vetim nerdeyse 12 saate yakın midesinin boş kalması gerektiğini midesini dinlendirmemi söylüyor.