Kedim 1 yıldır benimle ama hala saklanıyor,kaçıyor saklanınca saatlerce çıkmıyor lütfen yardım edin

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Rodia Romanoviç

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim 1 yıldır benimle,asla vurma vesaire olmadı. Hala çok korkuyor,kaçıyor,korkunca tepkisiz kalıyor aynı felç olmuş gibi. Sürekli tozlu yerlerde saklandığı için gözleri hasta oldu,çenesinde akneler çıktı öksürüyor. 500 lira veteriner masrafı yaptım sırf bu yüzden. 1 gündür çıkmıyor, ulaşamadığım bir yerde yeniden hasta olacak diye endişeleniyorum. Lütfen tedavisi neyse söyleyin her şeyi yapmaya hazırım, bizden önce bir yaşlı adam yavruyken alıp birkaç gün sonra getirmiş,belki o zaman adam bir şeyler yapmıştır diye düşünüyorum bu mümkün mü? Lütfen bilgisi olanlar yardım etsin çaresiz kaldım artık,ısırma cırma huyu yok dişi siyam kedisi 1 yaşından biraz fazla.

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Muhtemelen daha önce yaşadığı herhangi bir olaydan kötü etkilenmiştir. Bu durumlar gerçekten çok üzücü oluyor. Sabırla yaklaşırsanız kendini daha iyi hisseder ve toparlayabilir. Daha önce hiç ödül maması verdiniz mi?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Toz konusunda bende akıntı yaşadıgım için robot süpürgelerden aldım ve kedinin tüm odalara girişini kısıtladım.

Robot süpürge aldıktan sonra göz problemi tamamen geçti, oldukca başarılı bir alet.

Eğer cok cok kücükken aldıysanı o travmayı atlatmış olması lazım; muhtemel hastalık süreçlerinden kaynaklı psikolojisi bozuk durumdadır. Sürekli veteriner vs. görüp hosuna gitmeyen şeyler yapıyorsa genel bir tepki gösteriyor olabilir.

Tedavilerini bitirdikten sonra yabancı kişilerle muhattap etmeyip, siz size takılırsanız belki zamanla alışır. Serkan ın da dediği gibi sevdiği bir ödül maması ile yanaşın (cok vermeyin faydalı birşey değil)

elinize mamanın kokusunu bulaştırıp koklamasına izin verirseniz bir süre sonra size daha sakin yaklaşır.

Rodia Romanoviç

Hayvansever
Kedi Dostu
Muhtemelen daha önce yaşadığı herhangi bir olaydan kötü etkilenmiştir. Bu durumlar gerçekten çok üzücü oluyor. Sabırla yaklaşırsanız kendini daha iyi hisseder ve toparlayabilir. Daha önce hiç ödül maması verdiniz mi?
Evet haftada 1 veya 2 defa yaş mama veriyorum
Toz konusunda bende akıntı yaşadıgım için robot süpürgelerden aldım ve kedinin tüm odalara girişini kısıtladım.

Robot süpürge aldıktan sonra göz problemi tamamen geçti, oldukca başarılı bir alet.

Eğer cok cok kücükken aldıysanı o travmayı atlatmış olması lazım; muhtemel hastalık süreçlerinden kaynaklı psikolojisi bozuk durumdadır. Sürekli veteriner vs. görüp hosuna gitmeyen şeyler yapıyorsa genel bir tepki gösteriyor olabilir.

Tedavilerini bitirdikten sonra yabancı kişilerle muhattap etmeyip, siz size takılırsanız belki zamanla alışır. Serkan ın da dediği gibi sevdiği bir ödül maması ile yanaşın (cok vermeyin faydalı birşey değil)

elinize mamanın kokusunu bulaştırıp koklamasına izin verirseniz bir süre sonra size daha sakin yaklaşır.
Teşekkürler, seyahatlerimde kedim yıpranıyor,hayvan otelleri güvenli midir? Zaten korkuyor orada yıpransın istemem

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
biz tatil dönemlerinde bakım için eve çağırıyoruz. Armut diye bir site var oradan talep olusturup teklif toplayıp yorumlara göre seciyoruz.

2 hafta ve uzun tatillerde kedi otellerine bırakabilirsiniz ama kısa dönemli gezilerde eve gelip bakmaları daha iyi oluyor