Kedilerin yaş mama sevgisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim kedim, eskiden karnı tok olsa bile yaş mama geldiğinde şişene kadar yerdi, sevmiyordu yaş mamayı hayrandı. Elimde yaş mamanın konservesini gördüğünde sırtıma tırmanırdı. Kedime yaş mama olarak verdiğim ürün, gimcatin kitten tavuklusu. Haftada 1 kere veriyorum ve son 3 verişimde mamayı tam olarak bitirmedi bile, jeli kurumaya başladıgında mamanın çöpe dökmek zorunda kaldım. Sebebi ne olabilir, önerdiğiniz yaş mama var mı? Tam olarak 7.5 aylık kedim

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Schesir ton balıklı ya da somonlu al. Ama kutu olanlarından. Çorba gibi biraz. Kassandra yaş mama yiyemiyor normalde kusuyor ama bunu yiyor tabi ben de 4 e bölüp veriyorum. Onun da etkisi var.

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Schesir ton balıklı ya da somonlu al. Ama kutu olanlarından. Çorba gibi biraz. Kassandra yaş mama yiyemiyor normalde kusuyor ama bunu yiyor tabi ben de 4 e bölüp veriyorum. Onun da etkisi var.
yaş mama geçişlerinde hayvanda ishal durumu falan oluşuyor mu?

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Senin çocuk da baya seçici he :D yaş mama yiyip de kusan ilk defa duydum.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, ahahha yok baya varmış kusan. 😀
@djtuncay yok sorun olmaz yaş mamada. Zaten mümkün mertebe ayda 1 kere verseniz yeter. Fazlası dişleri çürütüyor.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Cok fazla ivir zıvır veriyorsanız yaş mamaya mesafe koyuyorlar bilginiz olsun. En azından benimki öyle

(Aynı hafta içinde yoğurt, ev yemeği, ek vitamin, malt vs)

Bu arada haftada 1 85 grdan fazla vermeyin onu da 2ye bölün verin sabah akşam vs

Edit: şimdi hatırladım, siz hergun stick ödül maması vitamin yoğurt vs veriyordunuz , umarım artık vermiyorsunuzdur

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Cok fazla ivir zıvır veriyorsanız yaş mamaya mesafe koyuyorlar bilginiz olsun. En azından benimki öyle

(Aynı hafta içinde yoğurt, ev yemeği, ek vitamin, malt vs)

Bu arada haftada 1 85 grdan fazla vermeyin onu da 2ye bölün verin sabah akşam vs

Edit: şimdi hatırladım, siz hergun stick ödül maması vitamin yoğurt vs veriyordunuz , umarım artık vermiyorsunuzdur
onu o gün bitirdim ama arada bir yoğurt, ödül maması ve vitamin yiyor :D yaş mama haftada 1 70gr veriyorum

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Iyi bari, ödül mamasını da haftada 1 den fazla vermeyin yine.

Bu arada diğer bir gözlemlediğim çok uzun süre aynı yaş mamayı verince de az yiyorlar. Ben arada biftekli arada tavuklu veriyorum felicia nin

Adenerdinc

Hayvansever
Kedi Dostu
Sadece kuru mama ile besliyorum. Haftada 1 kere yas mama veriyorum. Suana kadar hic sorun yasamadim. Felix e bayiliyor. Ama kedimin guzel birvhuyu var ne yersecyesin nekadar severse sevsin gerektigi kadar yiyor abartmamayi seviyor. Haftada 1 yada 2 kuru odul mamasi veriyorum. Suan icin gayet iyi gidiyoruz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Sadece kuru mama ile besliyorum. Haftada 1 kere yas mama veriyorum. Suana kadar hic sorun yasamadim. Felix e bayiliyor. Ama kedimin guzel birvhuyu var ne yersecyesin nekadar severse sevsin gerektigi kadar yiyor abartmamayi seviyor. Haftada 1 yada 2 kuru odul mamasi veriyorum. Suan icin gayet iyi gidiyoruz.

Felix i çok seviyorlar ama et yok içerisinde. %4 mu ne.
Ama bağırsak acısından iyi gelir, nem oranı yüksek.

Ödül maması eğitim vermiyorsanız gereksiz ve bazıları zararlı, malt vermeniz gerekiyor , çok önemli.

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Felix i çok seviyorlar ama et yok içerisinde. %4 mu ne.
Ama bağırsak acısından iyi gelir, nem oranı yüksek.

Ödül maması eğitim vermiyorsanız gereksiz ve bazıları zararlı, malt vermeniz gerekiyor , çok önemli.
maltı veriyorum zaten, %4 çok az ya