Kedilerim Kazı Çalışması Yapıyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

patates16

Hayvansever
Kedi Dostu
4 tane kediyle aynı odayı paylaşıyorum, hepsi, ama hepsi çoğu zaman kuma girdiklerinde bağırmadığım sürece en az 5-10 dakika kumun içinde kalıp eşeliyorlar ya da içerden kutunun duvarlarını cırmalıyorlar.

gün içinde bu bi sorun olmuyor gerçekten, ama çoğu zaman sabahlıyorum ve mesela şuan saat 6, ve az önce 2 tanesi bu olayı yaptı.

aşırı rahatsız edici bi durum, akıl sağlığımı kaybediyor gibiyim.

üçü erkek ve üçü de idrar yolları ile sorun yaşadı, ikisine daha önce müdahale edildi biri müdahalesiz atlattı ve şu an bir sorunları yok (üçü de kısır)

diğeri ise kız, kısır değil, ve daha önce sorun yaşamadı.

hepsi aynı kuma giriyor ve kullandıkları kum çam pellet

nolursunuz bi yardımcı olun artık katlanamıyorum

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Alt nedenini bilmiyorum fakat 4 kedinin aynı kum kabını kullanması cok yanlış, psikolojik olarak da sıkıntı çekerler.

Normalde 4 kediye 4 kap olması lazım ama yer sebebi ile en azından 2 koymanız gerekir.

Aynı şeyi benim kedim de yapıyor, Muhtemel pis olmasından kaynaklı bir durum. 2 kedim var, özellıkle aksamları temızleme vaktınden once yapıyorlar.

Ama bilen varsa esas sebebi bende merak ettım.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Arndiolun dediği gibi, kum kabı tek yetmez. Her giren de kendine yer açmak için kaziyordur. Kassandra bile tek olmasına rağmen 2.gun akşamı girdikten sonra temizlemeyim, bas bas bağırıyor 😂

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
2 kedi 24 saat içerisinde 2 kum kabını %40 %60 cogunlukla kullandıgı ıcın bir tanesi tepeleme dışkı oluyor.

zaten sonrasında sinirleniyorlar.

4 kedi 1er kez aynı kaba girse zaten o kabı hemen temizlemeniz gerekir ki bu da günde en az 3 kez temizlemek gerek anlamına gelıyor.,,bence kum kap adetlerni cogaltıp sorunu çözebilirsiniz.