Kedilerim anlasamiyor tavsiyeye ihtiyacim var

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Dorissutlac

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaslar. 3 yasinda disi tekir kedim var kisir. Yaklasik 4 ay once yavru bir tekir daha sahiplendim o da disi. 15 gun birbirlerini gormediler kokularina alismalari icin oyuncak battaniye vs esyalarini degistirdim. 15 gun boyunca da aksamlari birkac saat tel bir kapidan birbirlerini gorduler. Bir 15 gun de birkac saat serbest kaldilar. Kisacasi internette kedileri alistirmak icin yazilan herseyi uyguladim. Yetmedi kedi davranislari alaninda calisan bir veteriner hekimle gorusup tavsiyelerini dinledim. Fakat buyuk kedim hala kucugu hirpaliyor. Kucuk olan korkmuyor aksine oyun oynadigini dusunuyor. Fakat dunyanin en sevgi dolu kedisi olan buyugu artik bana bile sevdirmiyor cok huzursuz. Bu problemi boyle uzun sure yasayan var mi ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Sizi kıskanıyor anladığım kadarıyla. Onun yanındayken yavru kediyi sevmeyin daha çok büyük kedinize odaklanın onunla oynayın. Yavru yetişkin olup karşılık verene kadar bu şekilde gider diye düşünüyorum. Yavruya kızdığında siz de kedinizin burnuna dokunursanız davranışını tekrarlamaktan çekinebilir.

Dorissutlac

Hayvansever
Kedi Dostu
Sizi kıskanıyor anladığım kadarıyla. Onun yanındayken yavru kediyi sevmeyin daha çok büyük kedinize odaklanın onunla oynayın. Yavru yetişkin olup karşılık verene kadar bu şekilde gider diye düşünüyorum. Yavruya kızdığında siz de kedinizin burnuna dokunursanız davranışını tekrarlamaktan çekinebilir.
Evet kiskanc biraz. Zaten buyuk kedim odadayken kucuk olani sevmiyorum buyuk olani sevmeye calisiyorum. Fakat huzursuz oldugu icin onu sevmemi bile istemiyor

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
1-2 ay kedilerinize fırsat tanımanızı tavsiye ederim. 15gün yeterli bir süre olmayabilir. Eğer yinede kediniz yeni dostuna alışamadıysa gereğinden fazla kıskanç demektirr🤗 dikkat edin eve yeni bir kedi gelince depresyona girebiliyorlarmış, umarım birbirlerine alışırlar 🐾