Kedileri Lazer İle Oynatmak

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bugün aklıma geldi araştırayım dedim.

Eğer benimki gibi yaramaz bir kızınız var ise sizin piliniz bitiyor ancak o hala oynamak istiyor olabiliyor.

Kedileri lazer ile oynatmak zararlı mıdır?

İnternette araştırdım, direk gözüne tutmadıgınız sürece , uzun süreli olmazsa ve oyunun sonunda fiziki bir oyuncak verirsek sıkıntı olmayacağı yazıyor.

Eğer uzun süreli ve oyun sonunda fiziken birşey elde etmeden boş boş ışk peşinde koşarsa ilerde psiikolojik sıkıntılara neden oluyormuş.

Sizin fikriniz nedir? Günde farklı zamanlarda 2-3 dakikalığına lazer ile kedi oynatmak sizce zararlı mıdır?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim şahsi fikrim, lazeri nereye tutacağınız önemli :) Elbette gözünden bahsetmiyorum...

Televizyon, avize, vazo, tablo vb. şeylere tutarsanız eğer bayağı kaybınızda olur :D Ben açıkçası ev kedilerinin oynamalarını istiyorum bu şekilde, ayrıca bir nevi spor yaptırarak yoruluyorlar ve daha rahat uyuyorlar... tabii bu süreyi uzatmazsanız hiçbir sorun olacağını düşünmüyorum.

Mercan

Hayvansever
Kedi Dostu
Lazerle oynatmayı uzmanlar önermiyor, yakalayamadıkları için avlanma güdüsü tatmin olmuyor kedinin lazerle oynarken. Kedinin enerjisini atmasının en güzel yolu ikinci kediyi sahiplenmektir. Özellikle yavru kedilerin enerjisine bir insanın yetişmesi zaten mümkün değil.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bir odanın belirli bölümlerine ödül maması yerleştirdikten sonra lazeri mamaların üzerine tutarak oyun gerçekleştirebilir. Işığı yakalamaya çalışan kedi bu sırada ödül maması ile avcılık iç güdüsünü tatmin ederse psikolojik bir sorun ile karşılaşmaz. Ancak eğer bu yöntemi seçecekseniz ödül mamasının markasını veya aromasını değiştirmemelisiniz. Mama ile lazer arasında bir bağlantı kurulmalıdır.
Bu yalnızca ödül maması ile değil, et, sakatat, peynir vb. gıdalarla da gerçekleştirilebilir. Oyunun sürekliliği olması için parçalar minik boyutlarda olmalıdır.
Süreklilik haline getirilebilecek bir oyun türü değildir, nadiren oynanmalıdır.

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Bugün aklıma geldi araştırayım dedim.

Eğer benimki gibi yaramaz bir kızınız var ise sizin piliniz bitiyor ancak o hala oynamak istiyor olabiliyor.

Kedileri lazer ile oynatmak zararlı mıdır?

İnternette araştırdım, direk gözüne tutmadıgınız sürece , uzun süreli olmazsa ve oyunun sonunda fiziki bir oyuncak verirsek sıkıntı olmayacağı yazıyor.

Eğer uzun süreli ve oyun sonunda fiziken birşey elde etmeden boş boş ışk peşinde koşarsa ilerde psiikolojik sıkıntılara neden oluyormuş.

Sizin fikriniz nedir? Günde farklı zamanlarda 2-3 dakikalığına lazer ile kedi oynatmak sizce zararlı mıdır?
Arada lazeri yakalamasına müsade etmek lazım kazanamazsa stres geliştirebiliyor