Kedilere Maden Suyu Verilir Mi?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ozguracar

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedilere maden suyu vermek faydali olabilir mi ? Yorumu olan var mi ?

Çözüm
Merhaba,
Maden suyu baziktir asidik değildir ve de doğadaki suların çoğunda olduğu gibi mineral içeriklidir. Maden suyu içeriğinde her türlü hücresel iletimde kullanılacak mineraller(Kalsiyum, Magnezyum, Potasyum, Sodyum) vardır. Dinlendirilmiş saf maden suyu yerine suyuna katılması daha uygun. Bir İnsanın bile sek maden suyu içmesi doğru değilken kediye saf maden suyu verilmez. suyuna dökülebilir. Maden suyu içeriğinde her türlü hücresel iletimde kullanılacak mineraller(Kalsiyum, Magnezyum, Potasyum, Sodyum) vardır. tabi maden suyu ile sodayı karşıtırmamak lazım,

ozguracar

Hayvansever
Kedi Dostu
Suyuna biraz eklesek sanki iyi olur gibime geliyor. Sonucta kedilerin midesi de baya asitli olmasi lazim.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@ozguracar, geçmiş yıllarda bir makale içerisinde okuduğumu şimdi hatırladım. Eğer dinlendirilmiş maden suyu verilir ise (tabii sıklıkla değil) çok iyi geleceğini söylediler, 30 günde 1 kez yapılabilir düşüncesindeyim ama yine de tabii tecrübe sahibi olanlardan da bilgi almak isterim

ozguracar

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben bir zamanlar kus beslerken suyuna az mikarda ekleyerek verirdim. Iyi gelir miydi bilmiyorum ama en azindan bir problem yaratmazdi.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben şahsen verilmemesi taraftariyim. Ama cumartesi bir veterinere sorayım kızımı alırken.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@undefined, veteriner hekiminizin cevabını merak ediyorum açıkçası ona göre bilgilenelim :)

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben soramadım bugün çok yoğundu ama @socrabbit cevaplamis. Bizimki kokusundan bile nefret ediyor dediğim gibi. Mideleri asitli denolsq bizimki gibi değil maalesef.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@sinemelawen, aslında benim bildiğim de maden suyunu direkt olarak değil de dinlendirerek verilmesi daha uygun olur diye düşünüyorum. Elbette asit midesine zarar verebilir fakat 15-30 dakika arası dinlendirildiği zaman daha faydalı olacağını düşünüyorum.