Kedilere Hangi Aşılar Yapılır?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Peki siz bu duruma nasıl bakıyorsunuz? Aşılar sizin için uygun mu? Yoksa pahalı mı? Keşke insanların ekonomik durumlarına göre fiyatlandırılma yapılsa ve bu fiyatlandırma ekonomik durumu iyi olmayanlar için gayet makul olsa sizce nasıl olurdu? Tabii böyle bir sistemin olması gerekli mesela tc no girdiği vakit orada ekonomik durumu çizelgesi çıksa ve o çizelgede düşükse uygun fiyata tedavi etse🤔

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Peki siz bu duruma nasıl bakıyorsunuz? Aşılar sizin için uygun mu? Yoksa pahalı mı? Keşke insanların ekonomik durumlarına göre fiyatlandırılma yapılsa ve bu fiyatlandırma ekonomik durumu iyi olmayanlar için gayet makul olsa sizce nasıl olurdu? Tabii böyle bir sistemin olması gerekli mesela tc no girdiği vakit orada ekonomik durumu çizelgesi çıksa ve o çizelgede düşükse uygun fiyata tedavi etse🤔
öyle olacağını sanmam ve biraz mantıksız gibi geldi bana. Yani herkese farklı bir fiyat söylenecek parası olan fazla ödeyecek falan. Şöyle bişeyde var çizelgeden maaşı gözükecek tamam da insanın geliri kadar gideride oluyor ya da sen tek kişisin 3bin yeterken diğer aile 7kişilik 5bin ₺ yetmiyor bu durumda napcaklar? Maaş arttıkça aynı oranla aşı fiyatıda mı artacak öyle bi durumda 🤔 bana göre sistemde kökten bi değişiklik lazım Çaklıt geldikten sonra fiyatlardan haberim oldu daha öncesinde hiçbir şekilde bilmiyordum ve şok oldum mama fiyatlarına, ev fiyatlarına falan. Bu durum böyle gelmiş böyle gider artar ama düşmez

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Geçen yıl 35tl verdiğim dış parazit damlasına bu yıl 70 istedi gittiğim veteriner. Sorgulayınca 50ye düşürdü herkes için önemli olan para. Sen evde/sokakta hayvanlara bakıyormuşsun umurlarında değil. İlkokulda veterinerlik okumak istemiştim sonra lisede korkarım ameliyat edemem diye vazgeçtim 😅 çevremdeki veterinerleri gördükçe keşke okusaydım diyorum büyük konuşmıyım ama asla öyle olmazdım. Okulum bitsin açıktan okuyacağım hiç yoktan bilgi sahibi olurum, çevremdeki minnoşları daha iyi anlarım

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@cigdemcnkc, bir de sizinle pazarlık mı attı? Demek ki gayet iyi kazanıyorlar ki 20 TL düşmüşler. 70 TL'den 50 TL'ye herkes kolay kolay düşmez açıkçası. Ne diyeyim gerçekten bilemiyorum, hep iyilerle karşılaşırız umarım her durumda...

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
@cigdemcnkc, bir de sizinle pazarlık mı attı? Demek ki gayet iyi kazanıyorlar ki 20 TL düşmüşler. 70 TL'den 50 TL'ye herkes kolay kolay düşmez açıkçası. Ne diyeyim gerçekten bilemiyorum, hep iyilerle karşılaşırız umarım her durumda...
Amin... İlçede oturuyorum burada fazla kazanabileceğini sanmıyorum ama belli olmaz. Damla alışı 25₺ dedi gerisi sıkma parası almışmış 😂

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@cigdemcnkc, merhamet demek ki herkese yakışan bir şey değil. Veteriner adlı kategorimizde yazabilirsiniz duygu ve düşüncelerinizi. Kimseden korkumuz yok sonuçta, siz bir deneyim (iyi ya da kötü) kazanmışsanız bunu belirtebilirsiniz özgürce.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@cigdemcnkc, sadece dış parazite 70lira mi istedi?
Bizim vetin fiyatlari çok iyi o zaman.
Ben başka bir veterinere sormuştum. Yeri dandik adam gibi ameliyathanede falan yok, fiyatları bizimkinden 30-40lira fazlaydı.