Kedilerde tırnak kesimi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Şimdiye kadar birçok kez Çaklıt'ın tırnağını kestim fakat artık kestirmiyor geçen uzun zaman sonra bana tısladı genelde hiç böyle huyları yoktur. Mesela kardeşi Müezza çok tıslak bir kedi 😀 Canını da yakmamaya özen gösteriyorum kesim tekniğine uygun yaptığımı düşünüyorum asla derinden kesmiyorum fakat niyeyse Çaklıt artık patisini gizlemek için elinden geleni yapıyor, elimiz kolumuz mahvoldu vala hafifçe değse bile yakıyor. Ne yapmalıyım ve Çaklıt sizce neden böyle yapmaya başladı?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tırmalama tahtası kullanıyor mu?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kullanıyorsa bırakın onda köreltsin diyecektim ama kullanmıyormuş :) Patisini sizden kaçırması tırnaklarını kesmenizden kaynaklanıyor belli ki kestirmek istemiyor tırnaklarını. Uykudayken yapmayı deneyin veya veterinerinizden kesmesini isteyin. Uyanıkken yapmanız pek mümkün görünmüyor

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Hep uyurken yapıyordum zaten 😇 ama şuan tamam çok sakin mayıştı diyorum tam kesicem gizliyor patisini 😂 biraz daha çabalıyım olmazsa öyle yaparım teşekkürler

zelihadamlak

Hayvansever
Kedi Dostu
84A0F680-6C9C-4D0C-BE3D-E24BDCA76001.jpeg

Navin

Hayvansever
Kedi Dostu
Şimdiye kadar birçok kez Çaklıt'ın tırnağını kestim fakat artık kestirmiyor geçen uzun zaman sonra bana tısladı genelde hiç böyle huyları yoktur. Mesela kardeşi Müezza çok tıslak bir kedi 😀 Canını da yakmamaya özen gösteriyorum kesim tekniğine uygun yaptığımı düşünüyorum asla derinden kesmiyorum fakat niyeyse Çaklıt artık patisini gizlemek için elinden geleni yapıyor, elimiz kolumuz mahvoldu vala hafifçe değse bile yakıyor. Ne yapmalıyım ve Çaklıt sizce neden böyle yapmaya başladı?
Ben kızımın tırnaklarını genelde o uyurken kesiyorum daha rahat oluyor stresede girmiyor. istersen bizim yöntemimizi dene