Kedilerde mama alerjisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedimin dhaa önce de mama alerjisi olmuştu io zmn maması tavukluydu. Veteriner somonlu mamaya geçin demişti. Geçince alerjisi de geçmişti. Sonra idrar yolu tıkanıklığı olunca bir daha mama değiştirdik. İdrar yolu sağlığı için olan özel mamalara geçtik. Bu sefer yine alerji oldu. Ne yapmam gerekiyor. Başka mamaya mı grçmeliyim ama çok mama değiştiriyoruz. Birde şuan veterinerler kapalı olduğu için marketten mama aldım jungle kuzulu onu versem birkaç gün olur mu? Veterinerler açılınca yeni mama seçerim. Alerjisi için ne yapabilirim?
Alerji olduğunu sürekli kaşınmasından ve yalanmasından anladım. Bu ölümcül birşey değil dimi?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Özellikle alerji ve idrar yolu problemi var ise jungle tarzı bir mama daha büyük sorun olacaktır çünkü çok kötü bir mama.
Hangi marka somonlu mamadan hangi özel mamaya geçmiştiniz? Yine tavuklu mamaya mı?
Çok Mama değişikliği de problemlere sebep olur

Yaşadığınız yeri bilmiyorum ancak 24 saat çalışan veterinerlerin hepsi açık neredeuse ızmir'de, diğerlerinin de bir kısmı açık. Bir araştırın derim.

Alerji ilerki dönemlerde daha çok sıkıntı yapar, tedavi edilmezse organlarını etkileyebilir.

Alerji için kesin tespit alerji testi ile olur, tavuk değil baSka bir katkı maddesi de sebep olabilir.

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
Özellikle alerji ve idrar yolu problemi var ise jungle tarzı bir mama daha büyük sorun olacaktır çünkü çok kötü bir mama.
Hangi marka somonlu mamadan hangi özel mamaya geçmiştiniz? Yine tavuklu mamaya mı?
Çok Mama değişikliği de problemlere sebep olur

Yaşadığınız yeri bilmiyorum ancak 24 saat çalışan veterinerlerin hepsi açık neredeuse ızmir'de, diğerlerinin de bir kısmı açık. Bir araştırın derim.

Alerji ilerki dönemlerde daha çok sıkıntı yapar, tedavi edilmezse organlarını etkileyebilir.

Alerji için kesin tespit alerji testi ile olur, tavuk değil baSka bir katkı maddesi de sebep olabilir.
Proplan tavuklu alerji yaptı sonraki mamayı abim almıştı adının unutmuş. Ya sordum bütün veterinerlere baramın 1. günü acil vaka dışında kapalı . Yarın açık olucak biri gidicem. Bir de mamadan dolayı olmxyabilr mi şey bizim balkoda eski otantik minderler sen vardı aşırı tozlu bir dpkusy var fotoğrafını atıyım. Onları annem içeri almıştı o günden beri alerjik. O minderleri ben de dokununca çok kaşınıyorum. Kedime baktım üzerinde minder tozları var. Ondan olabilir mi acaba?
Bu minder toz derken minderin dokudal tozu. Tüyü gibi birşey.

Ekli dosyalar

• IMG_20210513_151721.jpg
    IMG_20210513_151721.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 13

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Toz alerjisi de mümkün, kedi kumu bile yapabilir. Ihtimal var tabi
Ama en doğru tespiti veteriner yapar.

Zaten alerjisi yoksa bile tozlu bölgeler ilerde ciğerlerinde problemlere sebep olur.

Sırf bizimkilere toz dokunuyor diye robot süpürge aldık sürekli evi temizliyor:D

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
Toz alerjisi de mümkün, kedi kumu bile yapabilir. Ihtimal var tabi
Ama en doğru tespiti veteriner yapar.

Zaten alerjisi yoksa bile tozlu bölgeler ilerde ciğerlerinde problemlere sebep olur.

Sırf bizimkilere toz dokunuyor diye robot süpürge aldık sürekli evi temizliyor:D
Teşekkürler biraz tüylerini derisini temizliyim ıslak bezle tozlar gidince yarına geçmezse alerji giderim vete