Kedilerde kızgınlıkta gözleri kısılması normal mi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim kızgınlıkta gözleri normalden kısık

Çözüm
Bana normal göründü, bir sorun olduğunu pek sanmıyorum. Gözlerde akıntı, sulanma, kızarıklık olursa bir veteriner hekime götürmenizde fayda var. Göz sağlığı için ara sıra göz temizleyici kullanabilir veya çayla gözlerini silebilirsiniz.

Yaş mamanın kaldırıma dökülmesi kedinin diline bir zarar vermez ancak kaldırım pis olduğu için mama da kirlenmiş oluyor. Mama mümkünse, karton, peçete, poşet veya mama kabına konursa daha sağlıklı olur.

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
Ne zamandır gözlerini kısıyor?
Bayadır kızgınlık zamanlarında kısıyor hep. Fotoğraf ekliyim. Ama bu sefer daha kısık gibi.
Ne zamandır gözlerini kısıyor?
Bir de şey sorucam size aklıma takıldı sokaktaki kedilere yaş mama verirken kaldırıma döktğm yesin diye. Sonra düşündüm kaldırımda acaba dili zarar görmüş müdür. Çünkü yaş mamayı baya yalıcaktır

Ekli dosyalar

• IMG_20210528_174811.jpg
    IMG_20210528_174811.jpg
    4.3 MB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20210414_115156_1.jpg
    IMG_20210414_115156_1.jpg
    3.9 MB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20210410_171536.jpg
    IMG_20210410_171536.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bana normal göründü, bir sorun olduğunu pek sanmıyorum. Gözlerde akıntı, sulanma, kızarıklık olursa bir veteriner hekime götürmenizde fayda var. Göz sağlığı için ara sıra göz temizleyici kullanabilir veya çayla gözlerini silebilirsiniz.

Yaş mamanın kaldırıma dökülmesi kedinin diline bir zarar vermez ancak kaldırım pis olduğu için mama da kirlenmiş oluyor. Mama mümkünse, karton, peçete, poşet veya mama kabına konursa daha sağlıklı olur.

Çözüm

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu

Ya çok teşekkürler.