Kedilerde kabizlik

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Elf

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba benim kedim (maşallah)20 yaşında...yaşına bağlı olarak çok yüksek olmasa da karaciğer değerleri biraz yüksek...protein kısıtlaması yapıp renal mamayla besleniyor...ancak son 1 aydır kabızlığı hiç geçmedi...duphalac şurup veriyoruz günde 3 CC kadar ancak o şekilde yapabiliyor...zeytinyag ilk başlarda sonuç veriyordu ancak şuan işe yaramıyor...sizin bir tabsiyeniz olabilir mi?? Kakası sert değil ancak kuru...bu yüzden çıkaramıyor...

Elf

Hayvansever
Kedi Dostu
Suyu çok güzel iciyo o konuda da bir problem yok...bugün 3 CC duphalac vermeme rağmen yapamadı...duphalac ta vücuttaki suyu çekip bağırsağa gönderdiği için fazla vermeye korkuyorum...sabah 3cc duphalac akşamda 2.5 CC zeytinyağ verdim ama yapamadı maalesef...veteriner yaşından dolayı bağırsakların hareketini kaybettiğini söylüyor ama bu tam kabızlık gibi taş gibi bir kaka değil...yumuşaklığı şekli normal sadece çok kuru...ne yapacağımı şaşırmış durumdayım😟

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yaşından dolayı yapılacak çok fazla şey yok maalesef. Kuru mama yerine ev yapımı mamalar, nem oranı yüksek sağlıklı yaş mamalar, ek probiyotik desteği kedinize yardımcı olabilir.

Elf

Hayvansever
Kedi Dostu
Sadece konserve mama yiyor aslında ona rağmen bu şekilde😟ilginiz için teşekkür ederim...

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Probiyotik takviyesi yapmanızı da mutlaka tavsiye ederim. Çok geçmiş olsun.