Kedilerde ikinci kızgınlık ve hormon iğnesi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar merhaba 5 gündür kızgınlıktayız kızım çok fazla kıvranıyor çok mutsuz görünüyor biz hiç rahatsız olmuyoruz ama haline çok üzülüyoruz veterinerimiz kısırlaştırma için 1 yaşı beklememiz gerektiğini söyledi gelişimi açısından ve kızgınlığı bitince biraz durup tekrar girebilir dedi hadi bunu atlattık diyelim bi kez daha kızgınlığa girerse yine böyle mutsuz olmasina dayanabilir miyiz bilmiyorum kaç gündür mama bile yemiyordu kendi kendine ben elimle veriyordum, bugün yeni yeni gidip yemeye başladı biraz, vet rahatlaması için hormon iğnesi yapabileceğini bunun 4 5 ay idare edeceğini söyledi araştırdığımda tek seferlik kullanımlarda bi zararı olmayacağı ama sürekli kullanimlarda ciddi zararlara yol açabileceği yazılıyor sizin fikirlerinizi de almak istedim ne düşünürsünüz bu konu hakkında :(

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar merhaba 5 gündür kızgınlıktayız kızım çok fazla kıvranıyor çok mutsuz görünüyor biz hiç rahatsız olmuyoruz ama haline çok üzülüyoruz veterinerimiz kısırlaştırma için 1 yaşı beklememiz gerektiğini söyledi gelişimi açısından ve kızgınlığı bitince biraz durup tekrar girebilir dedi hadi bunu atlattık diyelim bi kez daha kızgınlığa girerse yine böyle mutsuz olmasina dayanabilir miyiz bilmiyorum kaç gündür mama bile yemiyordu kendi kendine ben elimle veriyordum, bugün yeni yeni gidip yemeye başladı biraz, vet rahatlaması için hormon iğnesi yapabileceğini bunun 4 5 ay idare edeceğini söyledi araştırdığımda tek seferlik kullanımlarda bi zararı olmayacağı ama sürekli kullanimlarda ciddi zararlara yol açabileceği yazılıyor sizin fikirlerinizi de almak istedim ne düşünürsünüz bu konu hakkında :(
Bence 1 yaşını falan beklemeyin. Ben 8 aylıkken kısırlaştırdım çok sağlıklı bir şekilde atlattık. Hormon iğnesine gerek yok.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kısırlaştırma yerine hormon iğnesi önermek de gerçekten garip.
Kediniz yeterli boy ve kiloya geldiyse 6 ay sonrası kısırlaştırma yapılabilir. Ilk defa kısırlaştırma yerine iğne önerini duydum

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bir arkadaşımın kedisine de aynı şey önerilmişti ve kedi az kalsın kısırlaştırma ameliyatı esnasında hayatını kaybediyordu. Hormon iğneleri çok zararlı ve kesinlikle tercih edilmemesi gerekiyor. Bence veteriner hekiminizi değiştirmelisiniz.

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Cok teşekkür ederim gerçekten yardımcı oldunuz kizginligimiz gecsin tekrar bi görüşeyim olmadi dediginiz gibi baska vetlere danismak lazim

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Güncel durumu paylaşırsınız bizimle umarım

Çok geçmiş olsun:)

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Tabii paylaşırım teşekkürler :)