Kediler Strese Girer Mi?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaşlar birkaç konuda da yazmıştım bunu, geçmişte bir dergide kedilerin ve tüm hayvanların strese girdiğini yazmışlar.

Aklıma bu soru takıldı ve netlik çıkartılmasını istiyorum kedilerin strese girip girmeme konusunda. Hem fikir alışverişi yapmış oluruz diye düşünüyorum.

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Evet tabiki de strese girerler. Ani mama değişikliği, uzun süre yalnız kalınması, eve yeni bir kedinin gelmesi, çiftleşme döneminde özellikle çok agresif ve stresli olabiliyorlar. Allah'tan o aşamayı atlattık 😂 yoksa koluma bacağıma gelip şey yapmasından çok usanmıştım sürekli miyavlaması dışarıya kaçma eğilimleri üstüne koku bırakmada işin içine girince soluğu veterinerimizde aldım😂

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@cigdemcnkc, yorumunuza çok güldüm Çiğdem hanım 😂 tamam ama başka bir kedi eş olarak geldiyse neden strese girsin ki 😀

hazar55

Hayvansever
Kedi Dostu
bence de girebilir hatta sokaktan sahiplendiğim minnak 2 ayı aşkın bir zaman kuma yapmak yerine kum hariç her yere tuvaletini yaptı ama şimdi kuma yapıyor sordum araştırdım streten olabilir dediler.:)

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
@Begüm eş olarak geldiğinde değil bahsetmek istediğim ikinci bir kedi sahiplenilmesini hoş karşılamıyor bazı kediler çok kıskanç olabiliyor. Elbette çiftleştirmek için alırlarsa anlaştıkları sürece sorun olacağını sanmam 😃