Kediler Neden Titrer?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedilere dair sormam gereken tüm soruları başlıklar halinde açıyorum ki, arama yapan insanlar da istedikleri başlığa anında ulaşabilsinler. Şimdi ki sorum kediler neden titrer?

Biliyorum iki gündür bayağı konu açıyorum ama bu durum herkesin işine gelir diye düşünüyorum, kedilere dair her şeyi öğrenmek istiyorum ve bunu siz değerli forum üyelerine sormak istiyorum.

Normal bir soğukta üşüyüp titreyen kedi pek görmedim desem yeridir fakat bir ara kışın ayıptır söylemesi kebap yemeye gidelim diye Erzurum’a gitmiştik, orada kediler değil titremek hareket dahi çok zor ediyorlardı, bu arada kışın aşırı soğuk bir yer, kesinlikle kışın gitmenizi istemem eğer sıcak bir şehirde yer alıyorsanız...

Kediler neden titrer sorumun cevaplarından bir tanesinin hastalıktan kaynaklı olduğunu düşünüyorum işte bu hastalıklar neler onları merak ediyorum, başka etkenler var ise cevaplarsanız çok memnun olurum🙏🏻

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Titreme sinir sistemlerinde bir sıkıntı olduğunda veya üşüdüklerinde görülebilir.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit dediğin gibi sinir sistemleri ve üşüdüklerinden dolayı olur fakat titreme çok olur ise kedinizde kesinlikle veteriner hekiminize götürmeniz gerekli. Aksi hâlde çok kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz, kedi titremesini bazı kedi hastalıkları gibi küçük bir olay veya biraz bekleyelim daha sonra geçer gibi görebiliriz, bunu kesinlikle yapmayalım.