kediler kulak arkasında tüy döküntüsü.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yasar

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle mrb. Bahçede baktığım 5-6 tane kedi vardı. Kedilerim çok fazla tüy dökmeye başladı. Ben tüy dökme mevsimi olduğunu düşündürm. Daha sonra 1 tanesinde daha yoğun olmak üzere 3 tanesinin kulak arkasında da tüy dökülmüş bölge farkettim. İlçede yaşadığım için vetenire şu an götürme şansım yok. İlçe dışından veterinere sözle söyledğimde kulak uyuzu olabileceğini söyledi ve ense damlası verdi. Acaba mantar olabilir mi? Şu kısıtlama zamanı nasıl bir şeyler yapabilirim? Bu arada mamalarını değiştirmiştim. Tavuk esaslı bir mama, alerji yapmış olabilir mi?
20210503_155015.jpg

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Mama alerji yapmış olabilir. Ama uyuza benziyor. Mantar da şişlik falan oluyor bildiğim. Bir de yer yer dökülüyor.

yasar

Hayvansever
Kedi Dostu
Mama alerji yapmış olabilir. Ama uyuza benziyor. Mantar da şişlik falan oluyor bildiğim. Bir de yer yer dökülüyor.
bu arada cevabınız için tşk ederim. diğer kulakta ve göğüstede var. yapabilceğim bir şey var mı bildiğiniz? mamayı değiştirdim. ense damlası kullandım. birde deri kremi internette sipariş verdim. vitamin filan da siparişi verdim.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Uyuz için ilaçlar oluyor ama veteriner görmeden ilaç vermeyin derim. Çünkü ne derecede bilmiyoruz. En güzeli mümkünse bir veterinere görüp gösterin fırsatınız olduğunda. Göğsünde de olduğunu soylediniz mi veterinere?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Acil vakalarda Online destek veren veterinerler duymustum bi araştırın.

Mantar ya da uyuz değil alerjik de olabilir, benim vet dezenfekte spreyi ile krem vermişti 1 haftaya duzelmıstı.

Ama kontrol etse iyi olur birisinin tabi.

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle mrb. Bahçede baktığım 5-6 tane kedi vardı. Kedilerim çok fazla tüy dökmeye başladı. Ben tüy dökme mevsimi olduğunu düşündürm. Daha sonra 1 tanesinde daha yoğun olmak üzere 3 tanesinin kulak arkasında da tüy dökülmüş bölge farkettim. İlçede yaşadığım için vetenire şu an götürme şansım yok. İlçe dışından veterinere sözle söyledğimde kulak uyuzu olabileceğini söyledi ve ense damlası verdi. Acaba mantar olabilir mi? Şu kısıtlama zamanı nasıl bir şeyler yapabilirim? Bu arada mamalarını değiştirmiştim. Tavuk esaslı bir mama, alerji yapmış olabilir mi? Ekli dosyayı görüntüle 4202
Ne yaptınız acaba aynı durumdayım