Kediler Kaç Yıl Yaşar?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedilerin kaç yıl yaşadığı cinsine göre değişiyor mu? Yoksa tüm kediler genel olarak şu yıllara kadar yaşayabilir mi demeliyiz?

Bildiğiniz üzere ben kediler üzerinde çok fazla bilgili birisi değilim, sosyal ağlarda kullanmıyorum (ki bi ara kullandım çok fazla egoist var) ve buraya denk geldim google de bir konu ararken, sizlere soruyorum, öğreniyorum.

Sorularımın saçma olduğunu lütfen düşünmeyin aklıma gelen her soruyu özgür birisi olarak soruyorum ilk konu açtığımda da bunu dile getirdim. Fakat ciddi anlamda kediler kaç yıl yaşar? Kedilerin kaç yıl ömrü olur? Sadece sizin düşüncelerinizi almak istiyorum.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Aslında bu durum farklılık gösterebilir kedi cinsine göre, genellikle 2 yıl ile 16 yıl arasında yaşadıklarını birçok kedi dostu olanlar bilirler. Bazı cins kediler maalesef daha erken yaşamlarını yitirebilirler.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@sinemelawen, kesinlikle katılıyorum, sefalet içerisinde yaşarsa bir kedi 2 yılı dahi göremeyebilir. Ama ne kadar temiz, beslenmesi düzenli ve stressiz yaşar ise o kadar sağlıklı ve uzun ömürlü olur tabii.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim, birçok kişi benim gibi kedilerin kaç yıl yaşadığını merak ediyordur eminim. Evimizde beslediğimiz kedilerimiz ile sokakta beslediğimiz kedilerimiz ortalama kaç yıl yaşarlar acaba?

ozguracar

Hayvansever
Kedi Dostu
Ortalama 15 yil kadar evde 4 yil sokakta deniyor.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Aslında biz insanlar kendi hallerine bırakırsak doğasında (yemek, bakım ve sevgi haricinde) çok güzel bir yaşam geçirerek yaşarlar.

pirtikkedi

Hayvansever
Kedi Dostu
Evde bakılan kediler ortalama 15 yıl, sokaktaki kediler ortalama 5 yıl yaşayabilir. Bir insanın ne kadar yaşayacağı bilinemediği gibi hiçbir canlının da ne kadar yaşayacağı bilinemez aslında :)

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
İnşallah can dostlarımız uzun seneler bizimle olur.

Aminebusra

Hayvansever
Kedi Dostu
Eğer iyi bakılırsa 15-17 yaşlarına kadar yaşarlarmış Allah bilir :)

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Cevaplarınızdan dolayı çok teşekkür ederim :) az-çok kedilerin kaç yıl yaşadığına dair bilgi sahibi oldum.