Kediler İçin Doğum Günü Pastası Tarifi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
8050762_f496.jpg
Kedimizin doğum günü için pasta kesersek de faydalanamayan bir tek kedimiz olursa, olmaz dedik. Onun için vazgeçilmezlerden oluşan bir pasta tarifi hazırladık! İyi okumalar 🐾

Malzemeler:
  • 1 yumurta
  • 1 konserve balık (taze olması daha sağlıklı olacaktır) tercihen somon veya zeytinyağlı ton balığı
  • Rendelenmiş peynir (lor peyniri tercihen)
  • Yarım su bardağı un
  • 1 yemek kaşığı kedi otu (catnip)
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 adet soslu veya jöleli yaş mama
Yapılışı:
  1. Yumurta ve balığı bir kasede çırpınız. Ton balığınızı zeytinyağlı aldıysanız yağını da karışıma katmanızı tavsiye ederim. Yağsız ton balığı kullanmışsanız kekin
    204155ec6253fdcd5fa1e40836120b21.jpg
    kuru olmaması için 1 yemek kaşığı zeytinyağı eklemenizi tavsiye ederim.
  2. Kedi otunu ve peyniri ekleyip karıştırmaya devam ediniz.
  3. Un ve kabartma tozunu ekleyip hamurlaşana kadar karıştırınız.
  4. Fırınınızı 180 dereceye ayarlayıp ısıtınız. Hazırladığınız karışımı yağladığınız kek kalıbına dökünüz. Pişirmeye bırakınız.
  5. Pastanız piştikten sonra soğumaya bırakınız.
  6. Soğuyan pastanızı bir tabağa koyarak yaş mamayı sosuyla beraber pastaya yediriniz. Pastayı ikiye keserek ortasına yaş mama üzerine sosunu dökebilirsiniz. Jöleli yaş mama kullananlar pastanın üzerine ve ortasına olmak üzere pastayı süsleyebilirler. Birden fazla yaş maması kullanmayınız.
  7. Afiyet olsun 😻

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Ayy çok tşk ederim. Bu hafta ilk yaşımıza giricez. Peki bu fazla mı oluyor yoksa 2 gun için tuketebilecegi kadar mı? Çünkü cuma günü veterinerin oteline birakacagiz yaklaşık 8 gün bizden ayrı kalacak. Fazla olmaması için ölçüyü azaltmak mi lazım?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ayy çok tşk ederim. Bu hafta ilk yaşımıza giricez. Peki bu fazla mı oluyor yoksa 2 gun için tuketebilecegi kadar mı? Çünkü cuma günü veterinerin oteline birakacagiz yaklaşık 8 gün bizden ayrı kalacak. Fazla olmaması için ölçüyü azaltmak mi lazım?
Malzemeleri özellikle az tuttum. Deneme fırsatım olmadı ancak fazla miktarda kek olacağını düşünmüyorum :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Eline emeğine sağlık, çok güzel bir yazı olmuş çok beğendim. Hemen gerekli yerlerde paylaşalım :)