Kediler fazla uyuyor.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Spectra

Hayvansever
Kedi Dostu
Yavru kedilerim yaklaşık 2-3 haftalık tahminen, önceki hafta pazar gününden beri laktozsuz süt den süt tozuna geçtim, kedilerin uyku düzeni, kişilikleri tamamen değişti. Artı olarak eskiden süt vereceğimiz zaman aşırı fazla bağırırlardı, şimdi ise kedileri kendim uyandırıyorum süt vermek için ve uyandırdığımda yere koyduğumda aşırı uykulu ve pasif kalıyorlar, sanki enerjileri çekilmiş gibi bir sorunları mı var acaba yoksa ben mi çok endişelendim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Sizin uyandırmanızın dışında da uyanmaları gerekir. 1 aya yaklaştıklarında kendi kendilerine oynamaya ve etrafı keşfetmeye başlarkar. Ayaklanmaya başlanmadılar mı?

Spectra

Hayvansever
Kedi Dostu
Sizin uyandırmanızın dışında da uyanmaları gerekir. 1 aya yaklaştıklarında kendi kendilerine oynamaya ve etrafı keşfetmeye başlarkar. Ayaklanmaya başlanmadılar mı?
Tam olarak kaç haftalık olduklarından emin değilim, ama attığım fotoğrafa bakarak diğer yavru kedilerle kıyaslayınca çok küçük kalıyorlar. Mesela bugün saat 12:30 gibi sütlerini verdim, şimdi ben uyandırdım uyandır masam daha uyuyacaklar. Yaklaşık 3 gündür saat 12 ve 1 gibi veriyorum, saat 12,11 de kalkıyorlar. Bir de kedi çok halsiz hasta mı diye düşündürüyor. Çok fazla uyuyorlar, ama süt tozundan sonra kakaları rengi değiştir ve yeşil çay ile gözlerini günlük temizliyorum, 2 hafta boyunca devam edeceğim, çok işe yarıyor. Tek dediğim gibi sanki süt istemiyormuş gibi almadı daha demin sütü normale göre alacağı oranda.

Ekli dosyalar

• IMG_20200925_195727.jpg
    IMG_20200925_195727.jpg
    180.9 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20200925_195744.jpg
    IMG_20200925_195744.jpg
    213.9 KB · Görüntüleme: 25

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Süt değiştirdiğinizde sütün tadı da değiştiği için şu anki sütü garipsiyor olabilirler. Eğer sütün yeterli gelmediğini düşünüyorsanız bir veteriner hekime danışıp süte vitamin de damlatabilirsiniz. Bu zamanlarda gidip genel kontrol yaptırmanız da faydalı olur. Yakında et suyu, yaş mama, sulu et gibi gıdalara da geçiş yapmaya başlayabilirsiniz. Ek gıdalar gereken vitamin ve proteini almaları konusunda çok yardımcı olur.

Spectra

Hayvansever
Kedi Dostu
Süt değiştirdiğinizde sütün tadı da değiştiği için şu anki sütü garipsiyor olabilirler. Eğer sütün yeterli gelmediğini düşünüyorsanız bir veteriner hekime danışıp süte vitamin de damlatabilirsiniz. Bu zamanlarda gidip genel kontrol yaptırmanız da faydalı olur. Yakında et suyu, yaş mama, sulu et gibi gıdalara da geçiş yapmaya başlayabilirsiniz. Ek gıdalar gereken vitamin ve proteini almaları konusunda çok yardımcı olur.
Diğer kedi iyi tüketiyor, attığım fotoğraf da ki kedi çok halsiz duruyor. Önceki 4 gün boyunca normal içerdi bugün hiç içme isteği yoktu, iştahsızlığının sebebi sizce ne olabilir ? Bir kaç gün önce dışarı çıkardık, gözü çapak oldu gözünü yeşil çay ile günde iki kere sürerek düzeldi, dışarıda bir şey mi aldı acaba yerden diye düşündürüyor um, umarım düzelir.

Son düzenleme:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Üşütmüş olabilir. Yanlarına daima sıcak su koyun. Dışarı çıkarmanızı da tavsiye etmem, anne sütü alan kedilere kıyasla çok daha düşük bağışıklığa sahipler, hemen hastalık kapabilirler. İlk aşıları yapılmadan kesinlikle dışarı çıkarmamalısınız.