Kediler Ayran İçer Mi?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Değerli hayvan seven insanlar, kediler ayran içer mi? Böyle bir sorum olacak sizlere ve bu soruyu biraz genişletmek istiyorum.

Ayran içerler mi? Eğer içerlerse herhangi bir zararı olur mu kedilere? Veya hangi dönemlerde kedilere ayran verilmesi gerekli? Ayranın kediler üzerinde nasıl faydaları vardır?

Onun haricinde kediler ayran içmez ise bunun sebebi nedir? Bu konu hakkında biraz tartışalım, beyin fırtınası yapalım istiyorum. Cevaplarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Miu

aydangelenkedi

Hayvansever
Hamster Dostu
Yoğurdu yediklerini biliyorum, ki benim kedim pek yemezdi, ayranı da içerler herhalde ama tuzsuz olması gerek bence.

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
@aydangelenkedi, bende öyle düşnüyorum, yoğurt yiyebiliyorlar ise ayran da içebilirler pekala =).

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Aslında durumu şu şekilde özetleyebiliriz. Bunu hiçbir kedi yiyemez dediğimiz bir yiyeceği, elbet bir kedi yiyebilir. Aynı şekilde içebilir de, Türkiye'de milyonlarca insan zeytine bayılır ama ben zeytin yiyemem. Bu nedenle birçok kedi ayran içebilirken, birçok kedi içemeyebilir. Onlarında damak tatları var sonuçta :)

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Aslında durumu şu şekilde özetleyebiliriz. Bunu hiçbir kedi yiyemez dediğimiz bir yiyeceği, elbet bir kedi yiyebilir. Aynı şekilde içebilir de, Türkiye'de milyonlarca insan zeytine bayılır ama ben zeytin yiyemem. Bu nedenle birçok kedi ayran içebilirken, birçok kedi içemeyebilir. Onlarında damak tatları var sonuçta :)
Aynen öyle.
Mesela bizim kedi dometes ve muz yiyiyordu... Renkler ve zevkler değişir 🙃