Kedide çıkık

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu
Masadan kalorifere atlarken ayağını kalorifer yanına sıkıştıran ve çıkmasına neden olan manyak bir kedim var. Hemen veterinere götürdğüm için cerrahi müdahaleye gerek olmadığını söylediler. Sakinleştirici vermişken kısırlaştırma da yaptılar çünkü son zamanlarda çok agresifti. Kısırlaştırma operasyonu sonrası eve geldik ve zamanı dolunca yemeğini yedi, suyunu içti. Şimdi uyuyor ama çıkık olan yere de çok basmıyor gerçi basmaması normaldir tabii ama korkuyorum biraz. Zamanla basar ve düzelir mi yoksa tekrar mı veterinere götürmeliyim? 4392F086-9632-4428-AF42-1DDDAEE8E01D.jpeg

MehmetKr

Hayvansever
Kopek Dostu
Veterineriniz tekrar getirmenizi söylerdi gerekli olsa

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Ay kıyamam çok geçmiş olsun. Üstüne bilerek basmiyordur acidigi için. Pazartesi gidecekmissiniz zaten. Gözlemleyin gene de siz.

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu
Ay kıyamam çok geçmiş olsun. Üstüne bilerek basmiyordur acidigi için. Pazartesi gidecekmissiniz zaten. Gözlemleyin gene de siz.
Çok huysuz bu sabah :( hep kısırlaştırma hep çıkık tedavisi bir arada olunca tabii. Veterinerde sonrasında şöyle olur böyle olur şunu yapın bunu yapın demedi bende o an üzüntüyle aklıma gelmedi sormadım. İnşallah yarası mikrop kapmaz :(

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@CerenSSZ, yalamamasina dikkat edin. Normalde Elizabeth takılır yalamasin diye. Antibiyotik vs verdi mi?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@CerenSSZ, o zaman sorun olmaz sanırım. Bizimki dışı olduğu için erkek nasıl oluyor bilmiyorum maalesef :(

mevlutunal

Yeni Üye
Masadan kalorifere atlarken ayağını kalorifer yanına sıkıştıran ve çıkmasına neden olan manyak bir kedim var. Hemen veterinere götürdğüm için cerrahi müdahaleye gerek olmadığını söylediler. Sakinleştirici vermişken kısırlaştırma da yaptılar çünkü son zamanlarda çok agresifti. Kısırlaştırma operasyonu sonrası eve geldik ve zamanı dolunca yemeğini yedi, suyunu içti. Şimdi uyuyor ama çıkık olan yere de çok basmıyor gerçi basmaması normaldir tabii ama korkuyorum biraz. Zamanla basar ve düzelir mi yoksa tekrar mı veterinere götürmeliyim?Ekli dosyayı görüntüle 2891
Merhaba , röntgen görüntüsü var mı? Çıkık nerede dediler size, çıkık olan yer operasyon olmadan iyileşme olmaz maalesef

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba , röntgen görüntüsü var mı? Çıkık nerede dediler size, çıkık olan yer operasyon olmadan iyileşme olmaz maalesef
Röntgen çekmediler arka sol bacağı çıkmıştı tedavi ettiler yerine taktılar yani sanırım. İyileşti şimdi güzel basıyor oynuyor

mevlutunal

Yeni Üye
Röntgen çekmediler arka sol bacağı çıkmıştı tedavi ettiler yerine taktılar yani sanırım. İyileşti şimdi güzel basıyor oynuyor
O zaman çıkık yokmuş, çıkmış olan arka ayağı geri yerine takma gibi bir yöntem olmuyor kedi köpeklerde operasyon olmaları gerekiyor. Sizinki de yumuşak doku zedelenmesi ya da çatlak olabilir, o sayede iyileşmiş.

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu
O zaman çıkık yokmuş, çıkmış olan arka ayağı geri yerine takma gibi bir yöntem olmuyor kedi köpeklerde operasyon olmaları gerekiyor. Sizinki de yumuşak doku zedelenmesi ya da çatlak olabilir, o sayede iyileşmiş.
Ya bana öyle dediler. Bacağı kalorifer duvar arasında sıkıştığında kendini çekti sanırım o yüzden yerinden çıktı. Yerine taktık dediler ama ne yaptıklarını tam görmedim bakamadım daha doğrusu. Ben gördüğümde de bacağı sarkıyordu görüntü olarak da çıkmış gibiydi ama ne yaptılarsa düzeldi bilemiyorum 🤷🏻‍♀️ Teşekkürler