Kedi ve Köpeklerin Kısırlaştırılması?

Kedi ve Köpeklerin Kısırlaştırılması?

• Yapılmalı

• Yapılmamalı

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

petdestek

Hayvansever
Tavsan Dostu
Merhaba arkadaşlar; bu konu hakkında yorumunuz nedir.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim bu konuda yorumum şu şekildedir. Eğer bir hayvan doğasında ve beslenmesinde hiçbir sakınca yoksa kısırlaştırılması kadar saçma bir durum yoktur. Gel gelelim, bir hayvan sokakta aç, susuz ve işkenceden ölüyorsa kısırlaştırılması gerekiyor.

Şu şekilde izah edeyim. Ben bu konuda kendimden yola çıkıyorum, kimseyi örnek göstermiyorum. Çok fazla baktığım kedi ve köpek var. Ve bu kedilerin, köpeklerin her gün yemek ihtiyaçlarını, bakım ihtiyaçlarını (veteriner, ilaç vb.) karşılamak bazen çok yoruyor beni (ekonomik anlamda, yanlış anlaşılmasın).

Senin de bildiğin gibi internetten kazandığım tüm parayı sokak hayvanlarına harcıyorum ama bazen yetersiz kaldığım zamanlar oluyor... bu durumda en iyi yöntemin kısırlaştırma olduğunu düşünüyorum, mahallede benimle beraber sokak hayvanlarına bakan sadece karşı komşum var, diğerlerine ne kadar anlatsam da umurlarında değil. Kimse bu konuda destekte olmuyor!

Bir hayvanı kısırlaştırmanın Dini yönden bir günahı var mı tam olarak bilmiyorum ama sağlık yönünden o hayvanın bir ömür mutlu olmasına neden olabilirsiniz. Dışarıdan gelecek olan hastalıklara karşı aşırı sağlıklı oluyorlar, hastalanma durumları kısırlaştırılmamış hayvanlara göre çok düşük.

Herkesin düşüncesine saygı duyarım, benim düşüncem budur.