Kedi ve Karga

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

leader

Hayvansever
Kopek Dostu
Bugün tenis oynadıktan sonra eve dönerken bir kediye araba çarptığını gördüm araba durmadı yoluna devam etti. Kedinin yanına gittiğimde ölmüştü. Yine aynı gün bu seferde kargaya araba çarptı araç yine durmadı, ölmedi fakat hayvan uçmaya çalışıp duvara çarptı yere düştü. Onu da sağolsun yoldan geçen bir araç durup ilgilendi. Yani bugün 2 kez üst üste bu olayları yaşadım ve 2 araçta durmadan yoluna devam etti nasıl devam edebiliyorlar anlayamıyorum...

Son düzenleme:

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Allah onları bildiği gibi yapsın ben o kişilere insan demeye utanıyorum açıkçası, yeryüzünde hiçbir canlı böyle bir şey yapmaz. Vicdanı olan adam çarptığı canlıyı (hayvan ya da insan, hatta buna bitkilerde dahil) durup bir bakar... maalesef insanlığını kaybetmiş çok fazla iki ayaklı canlı var. O canlara çok üzüldüm, cidden çok üzüldüm... keşke plakasını falan alsaydınız, birkaç sosyal ağlarda ifşa ederdiniz. Sinirlendim iyice şimdi bak gece gece!

leader

Hayvansever
Kopek Dostu
Allah onları bildiği gibi yapsın ben o kişilere insan demeye utanıyorum açıkçası, yeryüzünde hiçbir canlı böyle bir şey yapmaz. Vicdanı olan adam çarptığı canlıyı (hayvan ya da insan, hatta buna bitkilerde dahil) durup bir bakar... maalesef insanlığını kaybetmiş çok fazla iki ayaklı canlı var. O canlara çok üzüldüm, cidden çok üzüldüm... keşke plakasını falan alsaydınız, birkaç sosyal ağlarda ifşa ederdiniz. Sinirlendim iyice şimdi bak gece gece!
Plakalarını görecek kadar yakında değildim malesef, karşı kaldırımda arkadaşımla bankta dinlenmek için oturuyorduk

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@leader, sizin de yüreğinize sağlık onu dahi yapmayan insanlar olduğunu düşünüyorum açıkçası. Dünya üzerinde kötüler kadar iyi insanlarında olması umut verici her zaman.

leader

Hayvansever
Kopek Dostu
@leader, sizin de yüreğinize sağlık onu dahi yapmayan insanlar olduğunu düşünüyorum açıkçası. Dünya üzerinde kötüler kadar iyi insanlarında olması umut verici her zaman.
Evet öyle malesef, yani kaza tabiki olabilir fakat önemli olan ilgilenmek zaten kimse çarptı diye kızacak hali yok. (Bilerek değilse tabi)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@leader, adı üstünde kazadır ben bu duruma bir şey diyemem, bu tarz eylemlerde bilinçli ve kasti bir durum söz konusu değil ise o kişiye bir şey diyemem. Ama benim kızdığım nokta çarptıktan sonra neden o kişi ilgilenmiyor? Veteriner hekime götürebilir, eğer öldü ise üzülebilir hiç yoksa, içi cız edebilirdi...

leader

Hayvansever
Kopek Dostu
@leader, adı üstünde kazadır ben bu duruma bir şey diyemem, bu tarz eylemlerde bilinçli ve kasti bir durum söz konusu değil ise o kişiye bir şey diyemem. Ama benim kızdığım nokta çarptıktan sonra neden o kişi ilgilenmiyor? Veteriner hekime götürebilir, eğer öldü ise üzülebilir hiç yoksa, içi cız edebilirdi...
Evet bu tarz olaylar yaşanıyor malesef insanları bilinçlendirmek lazım, sizin sitenizi de tebrik ederim hayvanlar için uğraşıp emek vermişsiniz.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@leader, çok teşekkür ederim sağ olun var olun, inanın tek çabamız onlar için. Elimizden geldiği kadar emek ve çaba sarf ediyoruz fakat duyulmamız ve aktifliğimiz için daha çok zaman gerektiğini düşünüyorum.

leader

Hayvansever
Kopek Dostu
@leader, çok teşekkür ederim sağ olun var olun, inanın tek çabamız onlar için. Elimizden geldiği kadar emek ve çaba sarf ediyoruz fakat duyulmamız ve aktifliğimiz için daha çok zaman gerektiğini düşünüyorum.
Bu sayfanın sahibiyim sitenizi de destek için paylaşmak istiyorum bir metin veya görsel verirseniz paylaşayım.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@leader, öncelikle yeniden teşekkür ederim, 8 Ağustos Uluslararası Dünya Kedi Günü adına bir yazı yazdım, dilerseniz onu paylaşabilirsiniz?

leader

Hayvansever
Kopek Dostu
@leader, öncelikle yeniden teşekkür ederim, 8 Ağustos Uluslararası Dünya Kedi Günü adına bir yazı yazdım, dilerseniz onu paylaşabilirsiniz?

Rica ederim ne demek. Paylaştım.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu resmen vicdansızlık, insafsızlık ve haysiyetsizliktir! Madem çarpıyorsun niye kaçırsın be karaktersiz insan, alıp arabana götürmen çok mu zor? Bizler Çeşmeye gittiğimiz vakit bir kediye çarptık ve hayatını kaybetmesine sebep olduk, kaç gün gözümüze uyku girmedi, her gözümü kapattığım vakit aklıma sadece o an geliyor, gözlerindeki masumiyet 😔 Allah herkese vicdan versin bunu bilir bunu söylerim, canlı sıfatı olarak insanız ama ne kadar insanız işte burası tartışmaya açık bir konu.