Kedi Vajinasında Kanama

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

tekir018

Hayvansever
Kedi Dostu
İyi forumlar dilerim. 2 gün önce 4 aylık kedimin vajina bölgesinde şeffaf renkte sıvı, aynı günün akşamında yine aynı bölgeden kan geldi. Kedimin iştahında ve hareketliliğinde herhangi bir problem yoktu. Evvelsi gün hemen veterinere gittim. Veteriner şu şekilde bir tedavi yolu izledi; Önce kediyi kucağına alarak ateşi olduğunu söyledi, sonra gözüne, kulaklarına ve dişlerine baktı. Ardından antibiyotik tedavisine başlamamız gerektiğini söyleyerek iğne vurdu ve 2 gün daha antibiyotik tedavisi gerektiğini söyledi. Eğer toplamda 3 gün yeterli olmazsa 2 gün daha antibiyotik tedavisine devam etmemiz gerektiğini söyledi.

Kafamın takıldığı nokta bu tarzda bir genel muayene yaparak ezbere cevaplar gibi doğrudan antibiyotik tedavisine başlamamız gerektiğini söyledi. Ne kan testi yapıldı, ne film çekildi. Sizce veterinere güvenip antibiyotik tedavisinin bitmesini beklemeli miyim? Yoksa fakülte veya farklı bir veterinere gidip kedimi tekrar muayene ettirmeli miyim? Daha önceden başına böyle bişey gelen veya konuda uzman arkadaşlar ufak bir vaktini ayırıp durumu yorumlayabilirse memnun olurum.

Son düzenleme:

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Başlığınızı düzenledim ve en kısa zamanda tecrübeli arkadaşlar size yardımcı olacaklardır.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok geçmiş olsun çok üzüldüm böyle bir durumla karşılaşmanıza inşallah çok fazla acı çekmiyordur 😔

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Direkt antibiyotik tedavisi kesinlikle doğru değil. Kanama basite indirgenecek bir şey değil testler yapılmalı. Mutlaka başka bir veterinere göstermenizi öneririm.

tekir018

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Başlığınızı düzenledim ve en kısa zamanda tecrübeli arkadaşlar size yardımcı olacaklardır.
Teşekkür ederim.

Çok geçmiş olsun çok üzüldüm böyle bir durumla karşılaşmanıza inşallah çok fazla acı çekmiyordur 😔
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Emin olmasam da acı çekiyormuş gibi bir görüntüsü yok, her zamanki kadar hareketli ve sevecen görünüyor. :)

Direkt antibiyotik tedavisi kesinlikle doğru değil. Kanama basite indirgenecek bir şey değil testler yapılmalı. Mutlaka başka bir veterinere göstermenizi öneririm.
Bugün antibiyotik tedavisi bitecek inşallah. Güvendiğim bir veteriner arkadaşımdan da birkaç tavsiye aldım, farklı bir veterinere gideceğim bugün. Vakit ayırdığınız için teşekkürler.

Aycaca

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba ; 6 haftalık bebek kedimde şimdi aynı oroblemler var, araştırıken gördüm yazıyı, nasıl iyi mi şuan ? Tedavi yeterli oldumu antibiyotik ?