Kedi Uykusu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim yaklaşık 5 gündür aşırı derece fazla uyuyor, normalde en ufak tıkırtıda uyanırdı ama şimdi tabiri caizse kütük gibi uyuyor. Sıcak havalardan mıdır acaba?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kedinizin eve ve size olan güveninin kazanması daha derin uyku demektir :) Yani ben mışıl mışıl da uyusam bana zaten bir şey olmaz düşüncesiyle rüya bile görebilir. Sıcak havanın artması da onu ayrıca mayıştırır tabii. Uyku yerini hâlsizliğe bırakmadığı sürece korkmanızı gerektirecek bir durum yok.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedinizin eve ve size olan güveninin kazanması daha derin uyku demektir :) Yani ben mışıl mışıl da uyusam bana zaten bir şey olmaz düşüncesiyle rüya bile görebilir. Sıcak havanın artması da onu ayrıca mayıştırır tabii. Uyku yerini hâlsizliğe bırakmadığı sürece korkmanızı gerektirecek bir durum yok.
Hocam valla çok sağolun. Bazen korkutuyor bizi, sarssak da uyanmıyor bu ara mama yemeyi de azalttı ama hareketleri hala eskisi gibi. Sıcakların etkisi diyorum ben de eşime ama kendim de korktum sorayım bir dedim.

Hanife Şahin

Hayvansever
Kedi Dostu
Baska bir belirtisi yoksa Havalardandır.. Dişiyse gebelik ihtimali vardır..

burakpalabiyik

Hayvansever
Kedi Dostu
Havalardan o. Ben Eyüpsultan'da yürürken kedi mezarlığında yürüyorum sanıyorum. Hepsi ceset gibi uyuyorlar. :D Kedinizin kılları uzunsa bir traş ettirin derim.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@burakpalabiyik, hahahah trasi veteriner önermedi. Çoğu forumda da trasin depresyona soktuğu yazıyor.

burakpalabiyik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bir kere sokuyor ama uzun sürmüyor. Sıcaklardan depresyona girmeye hali kalmaz merak etmeyin :D

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
İnsan bir canlıya gönül bağladığında nasıl da heyecan yapıyor. Bizim yavru dogomuzu evimize ilk getirdiğimiz günlerde nesnelere karşı pek tepkisi yoktu. Acaba körmü diye günlerce kafa yordum. veterinere götürünce özellikle gözlerini sormayı unutmuştum. Bir gün eve gelirken basit lazerlerden aldım ona da tepki vermeyince iyice üzülmeye başlamıştım. Kör bir köpek büyüyünce nasıl bakmam gerekir diye bile kafa patlatıyordum. Neyse ki sorun yokmuş. şu anda canavar gibi. Allah sizi de o can gibi iyi insanlarla karşılaştırsın.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@SANCAKTAR, amin hocam. Valla kızımız gibi oldu. Bayramda veterinerin oteli var ona nasıl bırakacağız diye kara kara düşünüyoruz. Gittiğimiz yere maalesef goturemeyiz :(

Ebru Güzelyurt

Hayvansever
Zaten kediler normalde uyur yani şöle. Normalde günün 16 saatini uyuyarak geçirirler .korkmanizi gerektirecek bişey yok. Uyumalari onlar icn iyi bide huzurlu ve güvendikleri yerde daha çok uyuyrlar

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
@SANCAKTAR, amin hocam. Valla kızımız gibi oldu. Bayramda veterinerin oteli var ona nasıl bırakacağız diye kara kara düşünüyoruz. Gittiğimiz yere maalesef goturemeyiz :(

Ben o konuda biraz şanslıyım. yazlık geniş bahçeli. Büyüse bile feribotta ağızlığını takıp götürebilirim. Otel vs gibi bir yerlerde bu canlar sorun oluyor kimi zaman. Aklınız hep onda kalır.