Kedi tüyü yutuyorum

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaslar bildiğiniz gibi 2 kedim var, havaların ısınmasıya baslamasiyla kedilerim cok tüy dökmeye başladı ve ben de bundan olumsuz etkileniyorum. Evde bulunduğum sürece sürekli kedi tüyü yutuyorum, sağlık açısından cok olumlu bir şey değil kedilerim de taranmayi hic sevmiyor maalesef. Bu durumun önüne nasıl geçerim yani sürekli boğazımda tüy var

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Tüy dökülme sebebinin hava ısınması olduguna emınsenız tamam ancak mama degısımı, uzun surelı aynı mama kullanımı, kalıtesız mama da tuy dokulmesıne neden olur.

Kedılerınızın gorsellerı olsa aslında tuy yapısına gore daha guze fıkırler cıkabılır. Ancak genel olarak kedilerin tuylerının kesilmesi önerilmediği için taramanız şart.

Daha bugun az taradıgım icin kedilerımın bagırsaklarında tuy nedenıyle sıkıntı cıktı rontgende.

Taramazsanız ne yazık kı malt da yeterlı gelmeyecektır, sevmiyorsa bile gerek ödül maması gerek uykulu anda yakalayarak tarayın. bu fırca tarzı taraklarla kısa surede cogu tüyü alırsınız.

bol bol evı havalandırıp supurge tutmaktan baska da yolu yok bogaza dolmasının ne yazık kı

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Gercekten hic taranmayi sevmiyorlar ama denerim yine de ancak süpürge ve camla önüne gecilcek gibi değil maalesef:(

Ekli dosyalar

• IMG_20210326_190141.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20210328_203725.jpg
    IMG_20210328_203725.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 10

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
bu kediler tüy döker de dediğiniz kadar dökmesi fazla geldi. hangi mamayı kullanıyorsunuz su an?

evet benimde birisi taranmayı sevmıyor haftada bir zorla tarıyorum. Pek dogru değil ancak keske daha cok tarasaymışım dedım bugunku duyduklarımdan sonra.

Maalesef taramak ve malt vermek dışında pek bir secenek yok.

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
bu kediler tüy döker de dediğiniz kadar dökmesi fazla geldi. hangi mamayı kullanıyorsunuz su an?

evet benimde birisi taranmayı sevmıyor haftada bir zorla tarıyorum. Pek dogru değil ancak keske daha cok tarasaymışım dedım bugunku duyduklarımdan sonra.

Maalesef taramak ve malt vermek dışında pek bir secenek yok.
Bu arada geçmiş olsun söylemeyi unutmuşum önceki mesajimda, refleks kısır somonlu kullanıyorum, veterinere danışmıştım reflex in sorun cikarmayacagini söylemişti, bir de daha yeni kontrolden geçtiler bir sıkıntı yoktu

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mevsim geçişlerinde devamlı olarak ciğer gibi sakatatlardan yararlanmanızı öneririm. Reflex çok yetersiz ve sağlıksız bir mama, veteriner hekimler işbirliği vs. sebebiyle bu markayı önerebiliyorlar. Onun yerine Brit Care, Fitmin, Profine gibi markaları kullanmanızı tavsiye ederim.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Reflex kadar dandik mama yok piyasada. Acilen başka mamaya geçin derim ben. Biz kassandra'yi ilk aldigimizda bir denedik. Lanet ettim mamaya. Gulcenin dediği mamalara geçiş yapmanızı tavsiye ederim.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Veterınerlerı de anlamıyorum, saglıksız bır mamayı nasıl onerebılıyorlar kı.

bence mama degısıklıgıne gıtmenızde fayda var.

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Öğrenci olduğum için bütçe acisindan cok esnek davranamıyorum maalesef :( baska mama araştırırım veteriner hekim söyleyince ben de baska mama arayisinda bulunmadim acikcasi

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
haklısınız tabi ki.

reflex yerine mystc e bakabilirsiniz aynı fıyat grubunda ya da golosi