Kedi traş makinesi tercihi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

isos81

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba,

3 kedim var ve uzun tüylü olduklarından yazın çok sıkıntı yaşıyorlar. Ayrıca kısa tüylüyken de tüy dökümü inanılmaz azalıyor. Ancak traş ücretleri çok yükseldi, şu anda kedi başı 100 tl oldu. 3 kediyi yılda 2 defa traş ettirmenin maliyeti 600 tl oluyor.

Kendi saç traş makinemle denedim ancak hayvan yolunmuş tavuğa döndü :) Meğer özelmiş kedilerin traş makinesi. Bu yüzden size danışmak istedim. Hangi marka ve model traş makinesini önerirsiniz? Yılda toplamda maksimum 10 kere traş edeceğim ama yine de kaliteli bir şey olsun istiyorum, 2 traş sonrası elimde kalmasın. Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tıraş makinesi alıp devamlı tıraş etmek yerine yalnızca tüylerini kısaltmanızı tavsiye ederim. Tüylerini tamamen tıraş etmekten daha fazla yararlı olacağını düşünüyorum.

isos81

Hayvansever
Kedi Dostu
Devamlı derken her ay değil, senede 2 kere traş etmeyi düşünüyorum. Onda da zaten makinelerin tarakları oluyor, en uzun boyda kesmeyi düşünüyorum. Kedilerimden ikisinde de aşırı kıtık oluyor bu arada, traşın faydalarından birisi de o.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu konuyu ben de merak ediyorum nasıl bir traş makinesi önerilecek kediler için acaba :)

leydi_minnoş

Hayvansever
Kopek Dostu
Benim kızımında tüyleri uzun ve şu an kuaför sakinleştirici dahil 150 tl istiyor ( 2-3 ciddi yere sordum hepsi 150 tl dedi )
bende bir traş makinesi edinebilirim tüy sorunumuz çok ciddi

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben biraz inceledim de bu makineyi, bildiğimiz traş makinesi gibi ya da o :)

Benim arkadaşım köpeğini normal traş makinesi ile traş ediyordu, 2 numara ağızı takıyordu ve tertemiz oluyordu. Makine ucunda numara olduğu vakit (plastik) herhangi bir zararda vermiyordu. 50 TL almıştı zamanında philips marka bir traş makinesi sürekli onunla traş ederdi :)

leydi_minnoş

Hayvansever
Kopek Dostu
Ben biraz inceledim de bu makineyi, bildiğimiz traş makinesi gibi ya da o :)

Benim arkadaşım köpeğini normal traş makinesi ile traş ediyordu, 2 numara ağızı takıyordu ve tertemiz oluyordu. Makine ucunda numara olduğu vakit (plastik) herhangi bir zararda vermiyordu. 50 TL almıştı zamanında philips marka bir traş makinesi sürekli onunla traş ederdi :)
benim kızım sokak kedisi huylarını daha unutamadı 2 senedir.o yüzden huysuz biraz sakinleştirici olmadan sanmıyorum traş edebileceğimizi :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@leydi_minnoş, o zaman bir şey diyemem siz de haklısınız bu konuda. Tabii birçok kişi kendine de güvenemez, dostuma zarar verebilirim diye düşünen çok olur diye düşünüyorum.

isos81

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim 3 kedim de çok sakin, tırnak kesilirken, aşı olurken, kan verirken miyav bile demezler. Kendi saç makinemle denedim ama yolundu tüyler. Ama o makine uyduruk bir markaydı, karantina günlerinde işe yarasın diye almıştım :) Veterinere sordum, özel makine dedi, 2bin liraya aldım dedi. Ufak bir araştırma yaptım, 150 ve 300e de makine var ama kullanıcı deneyimleri önemli diye buraya sormak istedim. Yoksa yaradana sığınıp bir tane alacağım :)

mevlutunal

Yeni Üye
Merhaba,

3 kedim var ve uzun tüylü olduklarından yazın çok sıkıntı yaşıyorlar. Ayrıca kısa tüylüyken de tüy dökümü inanılmaz azalıyor. Ancak traş ücretleri çok yükseldi, şu anda kedi başı 100 tl oldu. 3 kediyi yılda 2 defa traş ettirmenin maliyeti 600 tl oluyor.

Kendi saç traş makinemle denedim ancak hayvan yolunmuş tavuğa döndü :) Meğer özelmiş kedilerin traş makinesi. Bu yüzden size danışmak istedim. Hangi marka ve model traş makinesini önerirsiniz? Yılda toplamda maksimum 10 kere traş edeceğim ama yine de kaliteli bir şey olsun istiyorum, 2 traş sonrası elimde kalmasın. Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler
Heiniger traş makinesi kullanabilirsiniz , 2000 Tl civarı ücreti var fakat çok iyi

isos81

Hayvansever
Kedi Dostu
Rica ederim. Maalesef yok ayrıca kedileri anestezisiz tıraş etmek çok fok zor işkence olabilir bir de o civardaki makineler tüyleri kesmekte zorluk çıkaracaktır.
Haklısınız ama bizim kediler inanılmaz uysal. Tırnakları evde kendimiz keseriz, veterinere gidince çıt çıkarmazlar. En son kan aldılar mesela, hadi işini bitir de eve gideyim der gibi baktı veterinerin gözüne :) Ben anestezisiz keserim diye düşünüyorum ama makine keser mi onu bilmiyorum, o yüzden marka/model danışmak istedim :)