Kedi Tirnaklari

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yildizsarar

Hayvansever
Kedi Dostu
bende ya uyurken ya da yorgun düştüğünde kesiyorum 😃 bi seviyorum bi kesiyorum bazen ödül çubuğu veriyorum tekrar kesiyorum falan yoksa mümkün olmuyor
Iyi fikirmis ama bizimkine sokmez eminim. Veterinerde bile kimse tutamiyor ben tutuyorum. Az evvel yikadim. Yirtmadigi yerim kalmadi.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@yildizsarar, kediyi yıkamayın. Kendini temizliyor zaten ve dış parazit damlasını yikadiginiz için vücudu atıyor.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sinemelawen, size katılıyorum daha önce bir konu açmıştım kediler yıkanır mı diye de, yıkanmayacağına kanaat getirip susmuştum :) aşağıdaki konuyu okuyabilirsiniz.

KayaZaKi

Hayvansever
Kedi Dostu
38 yaşındayım kedilerle büyüdüm ve sayısız kediye baktım. Halada baktığım kediler var. Hiç birinin tırnağını keseyim gibi bir düşüncem olmadı. Sokaktakilerin tırnaklarını kesiyorlarmı sanıyorsunuz. Evden dışarı çıkmıyorsa bir tırmalama tahtası alın sorun çözülür.

Zmrt

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim kedim daha yavru 5 aylik. Hic tirnak batirma ve bizi tirmalama huyu yok.. tirnaklari daha uzamamismidir.. ve neden kesmek gerekiyor ben hic anlayamadim bu konuyu.

KayaZaKi

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim kedim daha yavru 5 aylik. Hic tirnak batirma ve bizi tirmalama huyu yok.. tirnaklari daha uzamamismidir.. ve neden kesmek gerekiyor ben hic anlayamadim bu konuyu.
Gerekmiyor. Kediler tırnaklarını ağaçlara takıp çekerler. Evdede bişey bulamazlarsa koltuklara aynısını yaparlar. Kediniz evden dışarı çıkmayacaksa tırmalama tahtası işinizi görür. İnternete satılıyor ama isterseniz kedinin iki patisini rahatça açıp takabileceği, dikildiğinde boyunu geçen ve kendi eninden daha geniş bir tahta da olabilir.
kedi-tırnağı-2.jpg

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Gerekmiyor. Kediler tırnaklarını ağaçlara takıp çekerler. Evdede bişey bulamazlarsa koltuklara aynısını yaparlar. Kediniz evden dışarı çıkmayacaksa tırmalama tahtası işinizi görür. İnternete satılıyor ama isterseniz kedinin iki patisini rahatça açıp takabileceği, dikildiğinde boyunu geçen ve kendi eninden daha geniş bir tahta da olabilir.
Ekli dosyayı görüntüle 933
38 yaşındayım kedilerle büyüdüm ve sayısız kediye baktım. Halada baktığım kediler var. Hiç birinin tırnağını keseyim gibi bir düşüncem olmadı. Sokaktakilerin tırnaklarını kesiyorlarmı sanıyorsunuz. Evden dışarı çıkmıyorsa bir tırmalama tahtası alın sorun çözülür.
Ama kolumuzu falan cırmaladığında çok kötü olmaz mı? @socrabbit siz ne diyorsunuz bu konuyu kedi tırnakları kesilmez mı?

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
@KayaZaKi doğaları gereği iç güdüsel olarak avlanmaya programlanmışlar sonuçta ister istemez oynarken vs tırmalıyorlar

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Öyle birşey demiyorum bunu nereden çıkardınız? Ne besleyeceğimi siz söyleyemezsiniz kusura bakmayın. Sadece tüm kediler aynı değildir Çaklıt bazen hırçın olabiliyor oynarken hırs yapıyor bende bu acıyı en aza indirgiyorum tırnaklarını keserek. Kesip kesmemek tercih mesele belki kesmeye gerek yoktur bilemem orasını ama ben kesiyorum.