Kedi taşıma işlemi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

vevampire

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, mahallemizde 1 kedi 4 yavru doğurdu. Önce hreşey yolundaydı fakat sonradan Sürekli mahalleye pislemeye başladılar ve rahatsız olduk. Ben istemediğim halde aile zoru ile kedileri mama verilen bir yere götürme kararı aldık, ve götürdük. Anneleri şu anda onları arıyor. Annelerini nasıl götürebilirim oraya, canını yakmayacak şekilde.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@vevampire, merhabalar kediler Dünya’nın en temiz hayvanı, eğer hiçbir yerde kum veya toprak yok ise çok zor şartlar altında ortalığa pislerler onun haricinde pislemeleri mümkün değil. Bir de yavruları annesinden kesinlikle ayırmayın, anne onları büyütüp yetişkin bir kedi yapana kadar bırakmaz.

vevampire

Hayvansever
Kedi Dostu
@vevampire, merhabalar kediler Dünya’nın en temiz hayvanı, eğer hiçbir yerde kum veya toprak yok ise çok zor şartlar altında ortalığa pislerler onun haricinde pislemeleri mümkün değil. Bir de yavruları annesinden kesinlikle ayırmayın, anne onları büyütüp yetişkin bir kedi yapana kadar bırakmaz.
Maalesef ayırdım hatta biraz da zorunda kaldım açıkcası. Dışarıda yavrularını arıyor. Onu yavrularının yanına nasıl götürebilirim korkutmadan?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@vevampire, ödül maması falan alın, yanınıza yaklaşınca kutu varsa ona koyup, yavrularının yanına götürün. 45 günden önce kesilmemesi lazım anne sütünden yavruların.

vevampire

Hayvansever
Kedi Dostu
Burada 2 kişi yemek veriyorduk ama bizde vermeyi kesmiştik. Beykoz Konaklarının yakınında bir yere buraktık. Orada hergün mama veriliyormuş. Annelerinide götürmek istiyorum, Mama Taktiğini denemek isterim sizce başka neler yapılabilir?

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Keşke böyle bir şey yapmasaydınız vicdanınız nasıl elverdi annesinden bebeklerini ayırmaya bilmiyorum. Zaten büyüdüklerinde anneleri yavruları kendi haline bırakacaktır. Bence anneyi alıştığı ortamdan koparmak yerine yavruları yanına geri getirmelisiniz.

vevampire

Hayvansever
Kedi Dostu
Keşke böyle bir şey yapmasaydınız vicdanınız nasıl elverdi annesinden bebeklerini ayırmaya bilmiyorum. Zaten büyüdüklerinde anneleri yavruları kendi haline bırakacaktır. Bence anneyi alıştığı ortamdan koparmak yerine yavruları yanına geri getirmelisiniz.
Haklısınız, ne deseniz haklısınız. 13 yaşındayım. Hem ailemin baskısı vardı hemde pisledikleri için biraz sinirli idim, bende yerlerini taşıdım. Geri getirirsek yine aynısını yapacak. Anneyi'de götürmek istiyorum, bu konu hakkında destek istiyorum.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Anneyi yakalamak için box lazım yani kedi taşıma çantası ve yaş mama yaş mamayı önce koklatıp kediyi cezbederseniz mamayı boxın içine koyun ve girip yemesini bekleyin yerken önden kapıyı kilitleyebilirsiniz ama bir hayvanın bile vebalini almak istemem anne kedi alıştığı ortamına dönmek isteyebilir ve allah korusun bir aracın altında kalabilir. O yavrularda bulunduğu yerde başka kedilerin saldırısına uğrayabilir bence en güzeli yavruları annenin yanına geri getirmek çünkü zaten büyüdüklerinde hepsi dağılacaktır. Eğer vicdanlı biriyseniz anneyi götürmek yerine bebeklerini bulup geri getirin günah.

vevampire

Hayvansever
Kedi Dostu
Anneyi yakalamak için box lazım yani kedi taşıma çantası ve yaş mama yaş mamayı önce koklatıp kediyi cezbederseniz mamayı boxın içine koyun ve girip yemesini bekleyin yerken önden kapıyı kilitleyebilirsiniz ama bir hayvanın bile vebalini almak istemem anne kedi alıştığı ortamına dönmek isteyebilir ve allah korusun bir aracın altında kalabilir. O yavrularda bulunduğu yerde başka kedilerin saldırısına uğrayabilir bence en güzeli yavruları annenin yanına geri getirmek çünkü zaten büyüdüklerinde hepsi dağılacaktır. Eğer vicdanlı biriyseniz anneyi götürmek yerine bebeklerini bulup geri getirin günah.
Kediler Nisan'da doğdu. Dediğim gibi ev kedisi değiller mahallede her yeri kokuttular. Ortak karar ile götürdük. Benimde vicdanım el vermedi, haklısınız. Onları daha iyi yetiştirebilecekleri bir yere götürdüm. (Her sabah mama veriliyormuş götürdüğüm yerde.) Fikriniz için teşekkür ederim :)

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Kediler Nisan'da doğdu. Dediğim gibi ev kedisi değiller mahallede her yeri kokuttular. Ortak karar ile götürdük. Benimde vicdanım el vermedi, haklısınız. Onları daha iyi yetiştirebilecekleri bir yere götürdüm. (Her sabah mama veriliyormuş götürdüğüm yerde.) Fikriniz için teşekkür ederim :)
Nisanda doğduysa kendilerini yavaş yavaş kurtarırlar artık. Gelişmeleri yazın merak ederim.