Kedi Sahiplenme

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Angelazeyy

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese merhabalar ben bir ya da bir buçuk yaşında bir van kedisi sahiplendim bir gün önce kısaca olayı anlatayım annem iki kişinin (muhtemelen sahipleri) kapımızın önüne kediyi atıp gittiğini görmüş iki gün ikna etmek için uğraştım en sonunda ettim ve eve almama izin verdiler veterinere götürdüm ilk ve hemen dış parazit yapıldı baktılar ve normal görünüyor sadece çok yorgun dediler kaliteli bir mama ve kum alıp eve geldim zaman Perşembe akşamüstü saat dörttü ve bugün yani cuma saat 22.35 e kadar neredeyse hep uyudu dün geldiğinden bikaç saat sonra baya su içti sadece ve yemek yemedi tüylerini taradım ve ona hazırladığım yatağa yatırdım bu sabah saat altı civarı su ve mama kabından sesler geliyordu belki az bişey yemiştir bilmiyorum kap dolu duruyor buarada iki kere kumunu kullandı ama sadece çiş yaptı özetle bukadar saklanma kaçma gibi şeyler yok sadece yemek yemiyor ve sürekli uyuyor düşündüğüm kadarıyla dışarıda kaldığı iki gün çok az uyumuş olabilir veya evden atıldığı için depresyonda olabilir mi lütfen bilen biri yardım edebilir mi çok zor durumdayım

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
İştahsızlık ve yorgunluk dışında başka hiçbirşey yok değil mi?

Sokaktan sahiplendiğim kedim mart ayındaki ilk kar yağışından bir iki gün önce dış kapının aralığından dışarı çıkıp kaybolmuştu. Birkaç gün sonra bulduk, ama hala eski haline dönemedi. İştahsızlık olmasa da günün çoğunu uyuyarak geçiriyor.

Eğer sahiplendiğiniz kedi bebeklikten beri evde bakıldıysa bu iki gün dışarıda kalmak bile ağır gelmiş olabilir. Yeni evine de alışma sürecinde. Çok rahatsız etmeden takip etmeniz en iyisi. Bu durumu veterinere de söyleyin tabi. Daha net birşeyler der. Ama endişe edilecek bir durumun olduğunu düşünmüyorum.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bezypl'ın dedıgı gibi stresten olabılır ancak bazı kediler bazı mamaları ölümüne inat edip yemiyor.

mamadan kaynaklı bir yememe olabılır hızlıca içeriği daha farklı bir yaş mamayı kediye alıp test edebilirsiniz.

Angelazeyy

Hayvansever
Kedi Dostu
İştahsızlık ve yorgunluk dışında başka hiçbirşey yok değil mi?

Sokaktan sahiplendiğim kedim mart ayındaki ilk kar yağışından bir iki gün önce dış kapının aralığından dışarı çıkıp kaybolmuştu. Birkaç gün sonra bulduk, ama hala eski haline dönemedi. İştahsızlık olmasa da günün çoğunu uyuyarak geçiriyor.

Eğer sahiplendiğiniz kedi bebeklikten beri evde bakıldıysa bu iki gün dışarıda kalmak bile ağır gelmiş olabilir. Yeni evine de alışma sürecinde. Çok rahatsız etmeden takip etmeniz en iyisi. Bu durumu veterinere de söyleyin tabi. Daha net birşeyler der. Ama endişe edilecek bir durumun olduğunu düşünmüyorum.
Evet sadece iştahsızlık ve halsizlik var ayrıca yalanmıyor da sadece anüs bölgesini yalıyor